логотип

Зустріч майбутніх екологів зі співробітниками Приазовського національного парку | Науково-методичний центр ВФПО

Співробітники Приазовського національного парку постійно співпрацюють з Таврійський державним агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного. Минулого тижня вони знову завітали до університету.

Науковці Тетяна Ярова і Галина Микитинець зустрілися зі студентами ІІ-ІV курсів факультету агротехнологій та екології. Для майбутніх екологів вони провели екологічну бесіду з презентацією «Біорізноманіття водно-болотних угідь Приазовського національного природного парку» та продемонстрували відеофільм «Відкриття постійного водного сполучення Молочного лиману з Азовським морем». Ця проблема є актуальною для нашого регіону, адже, до недавнього часу, Молочний лиман гинув. Наприкінці минулого року питання зрушило з мертвої точки. Ця водойма розпочала нове життя.

Захід був приурочений до Міжнародного дня водно-болотних угідь, що відзначається щороку 2 лютого – день підписання Рамсарської конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення. В 2020 році за рекомендацією Секретаріату конвенції заходи з цієї нагоди проводяться за темою «Водно-болотні угіддя і біорізноманіття». Метою заходу було привернути увагу студентів до проблем водно-болотних угідь, підвищити рівень їх екологічної свідомості та сприяти залученню до діяльності зі збереження ВБУ.

В ході бесіди були розкритті поняття про біорізноманіття та значення водно-болотних угідь для його збереження, рамсарські угіддя та критерії, за якими Молочний лиман та гирло р.Берди, Бердянська затока та Бердянська коса віднесені до ВБУ міжнародного значення. Особливу увагу приділили екологічному стану Молочного лиману та необхідності постійного з’єднання з Азовським морем для збереження біорізноманіття. Студенти були уважні та активні, особливий інтерес у них викликало обговорення стану Молочного лиману.