Щоб формувати свідомих громадян, патріотів, професіоналів, тобто людей з притаманними їм особистісними якостями й рисами характеру, світоглядом і способом мисленням, почуттями та поведінкою, спрямованими на саморозвиток і розвиток демократичного громадянського суспільства в Україні, діяльність закладу вищої освіти ґрунтується на принципі єдності навчання та виховання.
На базі Науково-методичного центру ВФПО 22 жовтня відбулося чергове засідання Ради з виховної, спортивно-масової роботи та студентських справ аграрних закладів освіти України. Учасники засідання мали можливість проаналізувати себе та свою самосвідомість завдяки запрошеним тренерам та коучам з психології та педагогіки.
Марія Ярошко презентувала роботу АПД та висвітлила питання сприяння розвитку інформаційної дослідницької та комунікативної культури студентської молоді шляхом співпраці закладів освіти з проєктом «Німецько-український агрополітичний діалог». Спікер спрямувала учасників на подальшу роботу та співпрацю.
Ковальчук Василь Іванович, доктор педагогічних наук, професор, у своєму виступі зупинився на впливі навколишнього світу на свідомість кожного з нас. Разом з присутніми шукали відповіді на питання «Хто зробив» мене таким яким я є?».
Дискусія видалася напрочуд цікавою, захоплюючою та конструктивною. Ставилися важливі питання, які в першу чергу аналізували самосвідомість та прийняття себе в суспільстві, а найголовніше – вираження власного «Я».
Базима Наталія Валентинівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри логопедії факультету корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П. Драгоманова, торкнулася теми «Комунікації – Знайомства – Правил взаємодії».
Кожна людина сприймає світ крізь призму свого бачення, цінностей та переконань, щось приймає, щось ні, відповідно деякі речі нашого життя ми усвідомлюємо або не усвідомлюємо. Кожен з учасників мав можливість поспілкуватися з коучем та проаналізувати, що є важливого в спілкуванні особисто для них, а що є другорядним, тобто неважливим. Думки розділилися, але цікавість почути кожного була того варта, адже кожен є неоціненною особистістю зі своїми власним і неповторним баченням.
Наступною частиною засідання було висвітлення нагальних питань, передбачених програмою, які є основними для подальшої роботи Ради. Представники Сумського НАУ презентували програму проведення XXII зльоту студентських аграрних лідерів. Питання, які виникали в процесі презентації, бурхливо обговорювалися, відразу приймалися рішення та знаходилися шляхи їх реалізації.
Єрохіна Надія Миколаївна поділилася власним досвідом роботи органів студентської самоврядування закладах передфахової вищої освіти.
Висвітлювалися питання роботи ОРСС (об’єднана рада студентського самоврядування), проведення запланованих конкурсів. Робота видалася плідною, бралися до уваги пропозиції, звучали конструктивні зауваження та приймалися відповідні рішення. Завершення роботи Ради закінчилося культурною програмою – пішохідною екскурсією містом.