логотип

ЦИКЛ ВЕБІНАРІВ ЗА УЧАСТЮ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ, СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ, ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визначає стрес – як неспецифічну реакцію організму на будь-яку висунуту до нього вимогу. Тобто, стрес – це відповідь людини на реальну чи уявну загрозу, звідси, людина здатна «запускати» психофізіологічну стрес-відповідь на ситуацію без реально існуючих загроз, лише силою думки, емоцією чи спогадами.

Наш організм не пристосований до постійної стрес-відповіді і саме це є небезпечним для нього, так як відновитися після стрес-відповіді часто є вкрай складним.

Для збереження свого ментального та соматичного здоров’я важливо з’ясувати наявні у людини ресурси, що дозволяють зберігати адаптаційні можливості організму.

Ресурси – це все те, що людина використовує, щоб задовольнити вимоги середовища (фізичні, психологічні, соціальні ресурси тощо). Успішність подолання складних життєвих ситуацій безпосередньо залежить від розуміння власних ресурсів, вміння їх виявляти, від різноманітності, характеру і міри використання наявних і доступних ресурсів людини. Учасники вебінару за участю практичних психологів, соціальних педагогів, заступників директорів з виховної роботи ознайомилися з технікою використання ресурсних каналів «BASIC Ph», розробленою професором Мулі Лахадом – директором Ізраїльського Центру попередження стресу та його колегами.

Презентувала техніку Милокост Ольга, соціальний педагог Київського фахового коледжу прикладних наук.