логотип

Дні практичного навчання

У рамках німецько-українського проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України» у Липковатівському аграрному коледжі та Глухівському агротехнічному інституті імені С.А. Ковпака Сумського НАУ 25–26 листопада відбулися інформаційні заходи, на яких поінформовано представників виробництва та фермерів щодо необхідності проходження студентами практики на сучасних сільськогосподарських підприємствах.
Засідання відкрили та привітали учасників керівники закладів освіти Микола Таркан та Анатолій Литвиненко.
З доповіддю «Дуальна освіта в Німеччині – завдання та роль аграрних підприємств» виступив керівник проєкту FABU Ханс Георг Хассенпфлюг, в якій він детально пояснив роль закладу освіти та виробничника в дуальній системі освіти Німеччини, ознайомив з новими сучасними підходами до практичного навчання у коледжах та механізмом практичної підготовки студентів на виробництві.
Наталія Деркач, представник Науково-методичного центру ВФПО, у виступі на тему «Новий зміст і наповнення освіти в коледжах – результати 2-річної роботи в рамках проєкту» розповіла про мету та цілі проєкту, основну цільову групу учасників, зміни в навчальних планах та практичній підготовці тощо.
Про організацію практично орієнтовного професійного навчання коледжу виступили заступники з навчально-виробничої роботи.
Студенти поділились враженнями про проходження практики на аграрних підприємствах Німеччини, емоційно висловилися щодо нових сучасних підходів, вимог та умов практичного навчання на виробництві Німеччини.
Представники виробництва, в свою чергу, обговорили основні можливості та виклики в організації практичного навчання в умовах аграрного підприємства в Україні, розкрили основну проблему, а саме: переважання теоретичної підготовки над практичною.
Основну увагу заходу було зосереджено на організації та змістовному наповненні практичної підготовки студентів на базах сільськогосподарських підприємств та необхідності переосмислення значимості та удосконалення системи практичної підготовки студентів коледжів України відповідно до реальних потреб ринку праці.