логотип

Дуальна освіта – ключовий пріоритет у підготовці фахівців

Круглий стіл «Система дуальної освіти / навчання для аграріїв – рекомендації для України з урахуванням німецького досвіду» проведено 28 березня п.р. Організаторами заходу виступили Німецько-український агрополітичний діалог та ДУ Науково-методичний центр «Агроосвіта».

У заході взяли участь представники  Міністерства освіти і науки України, Українського клубу аграрного бізнесу, аграрних коледжів і технікумів, проекту «Сприяння розвитку освіти в аграрних коледжах України».

Під час роботи круглого столу міжнародним консультантом в аграрній сфері, доктором Томасом Вільде було представлено коментар до Концепції підготовки фахівців у рамках дуального навчання / освіти.

Зокрема, основна увага була зосереджена на тому, що повністю трансформувати німецький досвід в Україну неможливо, а потрібно враховувати особливості системи української освіти.

Наголошувалося на тому, що дуальна форма здобуття освіти не може носити масового характеру. У цей процес можуть бути залучені ті, хто дійсно вмотивований та прагне змін. Рівень підготовки студентів – це віддзеркалення  закладу освіти на ринку праці.

Найголовніше завдання на сьогодні − це підготувати викладача та представника виробництва (наставника),  які будуть залучені до підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти. Актуальним є популяризація, поширення інформації щодо переваг упровадження дуальної форми здобуття освіти серед громадськості, роботодавців, освітян.

Учасниками було запропоновано під час проведення наступних заходів більше залучати представників бізнесу та фахових організацій, які є замовниками фахівців.

Матеріали заходу:
Др. Томас Вільде «Система дуальної освіти / навчання для аграріїв – рекомендації для України з урахуванням німецького досвіду».