Нові ідеї, тренди, технології… Мабуть, ви помічали, як швидко можна відстати від світу, всього лише декілька раз не вникаючи в якусь інновацію.
Сучасний методист закладу фахової передвищої освіти – це своєрідний учитель дорослих, лідер професійного й особистісного зростання педагога. Йому належить роль фасилітатора, координатора, консультанта. Він має вдало детермінувати мету і функції науково-методичної роботи в умовах сучасних трансформацій у освіті.
Сьогодні підвищення якості освіти безпосередньо залежить від використання сучасних технологій навчання. Формується нова модель методичної служби, яка оперативно реагує на появу нових педагогічних практик, нові запити викладачів і потреби закладів освіти.
Восени Науково-методичний центр ВФПО продовжує проведення низки підвищень квалікації. А саме, 22 та 23 жовтня 2024 року відбулося щорічне онлайн-навчання завідувачів методичних (педагогічних) кабінетів, методистів закладів фахової передвищої освіти на тему «Теоретико-методологічні засади формування сучасного інформаційного та освітньо-методичного середовища закладу фахової передвищої освіти».
З мотиваційною доповіддю до учасників звернулася Тетяна Іщенко, заслужений працівник освіти України, професор, директор Науково-методичного центру ВФПО. У своєму виступі вона підкреслила важливу роль методичної служби у фаховому коледжі, що має спиратитися на кваліфікованих фахівців. Завідувачі методичними (педагогічними) кабінетами мають регулярно підвищувати рівень своєї професійної компетентності, постійно прагнути до саморозвитку і самовдосконалення.
Микола Хоменко, кандидат педагогічних наук, заступник директора з навчально-методичної роботи Науково-методичного центру ВФПО, акцентував увагу слухачів на особливостях підготовки фахового молодшого бакалавра в умовах сучасних викликів.
Попередньо проведене опитування учасників підвищення кваліфікації надало змогу приділити увагу темам, які були найбільш затребуваними. Тетяна Дудник, заступник директора з методичної роботи Науково-методичного центру ВФПО, зробила огляд нормативних основ організації освітнього процесу в закладах фахової передвищої освіти.
Інші доповідачі – представники Науково-методичного центру ВФПО та педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, вдало доповнювали одне одного у своїх виступах. Була розкрита низка тем:
– Цифрові освітні платформи та онлайн-курси в умовах війни.
– Дотримання академічної доброчесності в освітньому середовищі.
– Тестування в системі освітніх вимірювань.
– Організація та планування роботи навчально-методичного кабінету в реаліях сьогодення.
– Роль методичного кабінету в процесі акредитації освітньо-професійних програм закладу фахової передвищої освіти.
– Віртуальний методичний простір як інструмент дистанційної підтримки педагога.
– Створення цифрового навчального контенту.
– Формування сучасного інформаційно-освітнього середовища та використання інтерактивних застосунків у процесі формування ключових компетентностей та м’яких навичок здобувачів освіти.
Загалом це були продуктивно спрацьовані два дні роботи. Зважаємо на зауваження і пропозиції, що були озвучені в чаті. Загалом у заході взяли участь близько 500 осіб. Проходження підсумкового тестування – як результат засвоєних фахових компетенцій. Сертифікати про підвищення кваліфікації згодом будуть надіслані учасникам і розміщені на сайті Науково-методичного центру ВФПО у розділі «Підвищення кваліфікації».
В умовах війни за національну ідентичність освітяни набули статусу «педагогічні працівники воєнного часу». Чергове підвищення кваліфікації ще раз довело, що попри все ми з вами не перестали навчати і навчатися, втілюючи в життя все можливе і неможливе, щоб здобувачі освіти, які набули жахливого статусу «діти війни», відчували любов, віру, підтримку й перебували в ситуації успіху і безпеки.
Зараз, як ніколи, ми повинні дати собі раду з усіма стресами та випробуваннями, гартувати свою стійкість і незламність. Віримо в нашу спільну перемогу і неуклінно дякуємо нашим захисникам!
До нових зустрічей!