Україні потрібен мир для можливості спокійно вчитися, працювати, жити і планувати своє майбутнє у сильній незалежній державі. Але за мир потрібно боротися – і наші мужні захисники і захисниці героїчно протистоять агресору заради мирного життя українського народу. Кожен бореться на своєму фронті.
Сергій Шкарлет, міністр освіти і науки України
Яке страшне слово – війна. Страх. Сльози. Страждання… З перших годин 24.04.2022, коли ми всі були шоковані широкомасштабним загарбницьким вторгненням та війною росії проти України, головним було не розгубитися, сконцентруватися на найважливішому та відповісти на питання, як і чим бути корисними. І освітяни не розгубилися і, як завжди, стали першими на всіх фронтах, адже українці вільні, сильні та незламні духом.
Науково-методичний центр ВФПО працює над підготовкою до видання літопису «Освіта у вогні», в якому представлено власні історії та історії про викладачів, студентів, працівників освіти, розповіді про функціонування закладів освіти в умовах повномасштабної війни росії проти України, моральні й матеріальні збитки системи освіти, участь педагогів у волонтерській діяльності тощо. У літопису зібрано реальні свідчення про воєнні злочини росії проти українського народу. Ми створювали його, щоб ушанувати пам’ять жертв російсько-української війни та надати можливість зрозуміти, яку силу має кожен з нас у боротьбі з ворогом, а також дозволити відчути єдність освітянської спільноти. Попри всі втрати та біль, які вони змушені були пережити, освітяни, студенти продовжують воювати, волонтерити та відбудовувати своє майбутнє.
Усі історії в літописі авторські. Це долі людей, їхні випробування, емоції, життя.
Дякуємо всім, хто долучився до підготовки, наповнення, формування літопису.
Ми продовжуємо виборювати свою свободу та незалежність аж до нашої перемоги, бо ми – незламні!