логотип

Перший Національний форум «Корольов. Космос. Житомир». ФОТО

  Житомирський національний агроекологічний університет спільно з Музеєм космонавтики ім. С.П.Корольова під патронатом Державного космічного агентства України та Національного центру управління та випробування космічних засобів 1 червня провели  І-й Національний  форум «Космос. Корольов. Житомир», мета якого –  привернення уваги творчої молоді до вивчення космосу, залучення її до космічних досліджень, популяризація в суспільстві знань про космос і космічні технології та можливості їх практичного застосування у різних сферах життєдіяльності суспільства.

На урочистому відкритті заходу із вітальним словом до присутніх звернулися голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, начальник управління культури та туризму  ОДА Тетяна Парфентієва, депутат облради Сидір Кізін, голова Державного космічного  агентства України Павло Дехтяренко,  начальник Національного центру управління та випробування космічних засобів Володимир Присяжний, генеральний директор Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім.О.Макарова Олексій Кулик, начальник Житомирського військового інституту ім.С.Корольова Олександр Левченко, представники конструкторського бурю «Південне» ім.М.Янгеля, Міжнародного центру космічного права НАН України, Прикордонної служби, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, директор Музею космонавтики ім.С.Корольова Ірина Дячук.

Відкрив форум в Житомирі яскравий виступ «Космонавти живуть на Землі» Житомирського академічного ансамблю танцю «Сонечко», а також для учасників і гостей концерт підготували учні музичної школи №5.

На базі ЖНАЕУ проходили дискусійна платформа «Міжвідомча взаємодія з питань провадження космічної діяльності в Україні», а вже незабаром тут планують відкрити регіональний космічний центр «Полісся».

Ректор агроуніверситету Олег Скидан нагадав, що проведення форуму стало результатом тривалої роботи, співпраці та домовленостей між різними установами, структурами та організаціями, які зацікавлені у розвитку космічної галузі в державі. Нещодавно представники ЖНАЕУ відвідали Міжнародну наукову конференцію «Космічні технології: сучасне та майбутнє». Крім цього, навчальний заклад  активно нарощує темпи розвитку співпраці у сфері космічної діяльності. Зокрема, з початку цього року було досягнуто низку домовленостей  щодо  співробітництва:

• у сфері розробки та випробування передавальної апаратури, антенних систем з різним діаметром дзеркал для наземних супутникових станцій з Тернопільським державним науково-технічним підприємством «Промінь»;

• у сфері розробки та випробування електро- і радіовимірювальної апаратури, пристроїв для інформаційно-комунікаційних технологій, засобів моніторингу наземних об’єктів і контролю навколишнього середовища, деталей і вузлів механічного та каркасно-штампувального виробництва, застосування безпілотного авіаційного комплексу “SPECTATOR” для аграрного сектору з  ВАТ «Меридіан» ім. С. П. Корольова;

• у сфері космічної, наукової і науково-технічної діяльності з Національним центром управління та випробувань космічних засобів.

• у січні 2019 року в ЖНАЕУ відбувся  форум  «Космічні технології для агробізнесу».  

  У рамках Національного форуму в музеї та навколо нього діяли фото-зони, міні-дискусії та обговорення, тематичні виставки, майстер-класи, ігрові зони, презентаційні майданчики з розробками і досягненнями, доступні для усіх бажаючих протягом дня.

Зокрема, відвідувачі спостерігали фізичні експерименти від Житомирського державного університету ім.І.Франка, дегустували страви молекулярної кухні від музею, гралися з роботами від “RobotOn”, вчилися швидко рахувати та проводили хімічні експерименти зі школою “Соробан”, дізналися більше про розробки військового інститут. Також всі мали можливість поспілкуватися з ветеранами космодрому “Байконур” та спробувати страви польової кухні. Найменші відвідувачі пізнавали нове, граючись з клубом “Супермама”, старші – малювали. Діяла експозиція Музею декоративного і коштовного каміння,   обласного та міського центрів науково-технічної творчості учнівської молоді, а про старовинні астрономічні прилади  розповідав Всеволод Буравченко. Захоплення  викликали сонячні панелі фірми “Радіан” та роботизована рука, що складала місячну базу від фірми “Енкон”. Особливо вразила відвідувачів інтерактивна пісочниця віл Інжинірингової школи “Ноосфера”. 

До слова, 1 червня також відзначали День захисту дітей і  28-му річницю з дня відкриття експозиції “Космос” у Житомирі, тож програма Національного космічного форуму  максимально поєднала у собі всі складові цих заходів. 

 Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету