Сьогодні стати кваліфікованим фахівцем – це не тільки отримати якісну освіту, а й мати належні практичні навички. Таку можливість мають студенти аграрних фахових коледжів. В рамках міжнародного проєкту покращення практичного навчання вони можуть проходити виробничу практику на кращих фермерських господарствах Німеччини.
Це стало можливо завдяки співпраці Науково-методичного центру ВФПО та Асоціації AgrarKontakte International (АКІ) в рамках німецько-українського проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України» FABU. Однією з умов участі є знання німецької мови на рівні А2.
У свою чергу німецька сторона забезпечила безкоштовні курси німецької мови для студентів, які будуть проходити практику. Курси проводять викладачі з України – Оксана Гаврилюк (Мирогощанський аграрний фаховий коледж) та Аліна Грудина (Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ).
Цього року бажаючих виявилося набагато більше – це понад 100 здобувачів освіти з 10 аграрних закладів освіти, а саме ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж Сумського НАУ», Липковатівський аграрний фаховий коледж, Мирогощанський аграрний фаховий коледж, Іллінецький аграрний фаховий коледж, ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського НАУ», ВСП «Немішаївський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України», ВСП «Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України», ВСП «Золотоніський фаховий коледж ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету», ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової НУБіП України», Володимир-Волинський фаховий коледж, практиканти розподілені на дві групи. Навчання проходить, як очно так і дистанційно, з використанням платформ Google Meet та Google Classroom.
На заняттях студенти опановують тематику, що стосується до повсякденного життя, та ту, яка охоплює сільське господарство. Вивчають граматику та відпрацьовують граматичні конструкції.
Для вивчення мови використовують навчальні посібники видавництва Klett, Studio Express та Huber, а також розроблені викладачами матеріали аграрного спрямування, презентації та інтерактивні завдання. На заняттях молоді люди багато cлухають та намагаються говорити німецькою. Обов’язковою складовою є лінгвокраїнознавство. Адже знання традицій та звичаїв Німеччини полегшить перебування студентів та проходження практики в цій країні.
Акцент, переважно, на мовленні та сприйнятті на слух. Під час навчання використовують всі можливі інструменти дистанційного навчання. Це і навчальні відео, і тренувальні вправи, тести в реальному часі, як домашні завдання. Студенти активно підключаються до занять та відсилають виконані завдання в Google Classroom, де їх перевіряють викладачі. Загалом за 2 місяці курсів студенти досягли певного рівня в опануванні німецької мови та зацікавлені і надалі її вивчати для успішного проходження практики в Німеччині. Успішність студентів фіксується в електронному журналі.