11-13 червня на базі Мирогощанського аграрного коледжу в рамках німецько-українського проекту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України» за підтримки ДУ «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» відбувся практичний семінар «Двигуни, трансмісії та ходові частини сучасних тракторів» для викладачів і студентів спеціальності «Агроінженерія» аграрних технікумів та коледжів України.
Семінар розпочався з теоретичної підготовки викладачів. Професор, доктор інженерних наук Герман Кнехтгес (Німеччина) ознайомив учасників із сучасними типами тракторних двигунів, дав оцінку двигунам на підставі технічних характеристик. Охарактеризував функції сучасних коробок передач, зосередив увагу на збільшенні моторесурсу двигуна.
Далі Герман Кнехтгес спочатку на теоретичному, а потім і на практичному рівні розповів про такі показники як початковий, максимальний та номінальний крутний момент. Звернув увагу на оптимальні показники витрати палива при номінальній частоті обертання ВВП. Після цього фахівець надав інформацію щодо можливості скорочення витрат пального, шляхом регулювання тиску в шинах. Коригування кожного параметру супроводжувалися жвавим обговоренням, поясненням нюансів налаштування. Увагу приділяли найменшим дрібницям, кожна з яких, по суті, є складовою успіху.
Також викладачів та студентів коледжів ознайомили з конструктивними особливостями трактора Джон Дір 8310. На демонстраційному майданчику Герман Кнехтгес розповів про функціональні особливості дискової борони, залежність зношення елементів від швидкості руху трактора та складу ґрунтів, впливу зміни кута атаки дисків на грунт.
Безпосередньо в полі на практичних заняттях німецький експерт допоміг викладачам та студентам перевірити якість роботи дискової борони проводячи відповідні регулювання.
Семінар був цікавий і різноплановий. Викладачі коледжів мали можливість ознайомитись з обладнанням лабораторії «Технічний сервіс в АПК» Мирогощанського аграрного коледжу, отриманого в рамках проекту та прослухати майстерклас по його використанню від завідуючого лабораторією Левчука В.В.
По закінченню семінару усі учасники отримали сертифікати.
Всі учасники виносять щиру подяку організаторам семінару, який на їхню думку пройшов на високому рівні.