Щороку з 4 по 10 жовтня відзначають Всесвітній тиждень космосу, який відкриває пам’ятна дата світової космонавтики — день запуску першого штучного супутника Землі.
У ці дні жовтня космічна спільнота складає шану вченому з світовим ім’ям С. П. Корольову, під керівництвом якого відбулася ця визначна подія.
Уже кілька років поспіль Музей космонавтики ім. С.П.Корольова у Житомирі є національним координатором Всесвітнього тижня космосу, який цьогоріч проходить під гаслом “Місяць: ворота до зірок”.
Зокрема, 4 жовтня до Музею завітали голова ДКАУ П.Г. Дегтяренко, ветеран ракетно-космічної галузі України Е.І. Кузнєцов, представник ДКБ “Південне” ім. М.К. Янгеля” М.О. Мітрахов, голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, а також делегація науковців з Республіки Білорусь, які перебували в місті у рамках Другого форуму регіонів України та Білорусі.
Спільно з працівниками музею та представниками громадськості вони поклали квіти до бюсту С.П. Корольова, ознайомилися з оновленими музейними експозиціями і тематичними виставками. Музей прийняв цінний подарунок від білоруських друзів — начальник відділу з космічної діяльності апарату НАН Білорусі І.М.Буча передав до музейної колекції “космічних” магнітофонів апаратуру звуковідтворення й запису голосових і музичних програм на борту космічного апарату, а також підсилювач потужності й акустичні системи.
Ректор ЖНАЕУ Олег Скидан розповів присутнім, що наразі навчальний заклад активно продовжує та розвиває космічну історію краю, де музей космонавтики та військовий інститут носять ім’я Корольова, діє приватна обсерваторія, тощо.
За останні кілька місяців агроуніверситет підписав низку угод про співпрацю в космічній сфері, у січні на базі закладу вищої освіти вперше відбувся форум «Космічні технології для агробізнесу», а у червні – масштабний Національний форум «Корольов. Космос. Житомир».
Наприкінці серпня у рамках створення спільно з Державним космічним агентством України та Національним центром управління та випробувань космічних засобів регіонального космічного центру “Полісся” у ЖНАЕУ встановили антенну станцію для прийому інформації з космічних апаратів.
Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету