Сільське господарство – це галузь, яка має вплив на природне середовище більше, ніж будь-яка інша галузь народного господарства. Пріоритетними питаннями сучасного світового суспільства є розвиток сталого сільського господарства, добробуту тварин і боротьби зі зміною клімату в секторі тваринництва для досягнення кліматичної нейтральності відповідно до European Green Угода 2050.
Проєкт «Стале тваринництво та добробут тварин. SULAWE» відповідає попиту на освіту професіоналів у тваринництві за високою якістю та міжнародними стандартами. Члени консорціуму, який працював в Нюртінгені (Німеччина) з 20 по 23 березня 2023 р., наголошували на співпраці між бізнес-сектором і закладами освіти для успішного впровадження стійких рішень, що ґрунтуються на знаннях, і практиках добробуту тварин, у процеси виробництва тваринницької продукції в Україні.
Основними цілями було визначено: модернізацію існуючих магістерських навчальних програм; підвищення кваліфікації викладацького складу та запровадження інноваційних дидактичних методів та наукових досліджень; обмін та співпрацю з діловими партнерами, їх залучення до освітнього процесу та практичних стажувань; зміцнення співпраці між українськими аграрними закладами освіти та сектором аграрного бізнесу шляхом співпраці.
Для підготовки матеріалів в рамках проєкту працюватимуть робочі групи з представників усіх університетів України, партнерів з практик і Науково-методичного центру ВФПО.
Робочий пакет Науково-методичного центру ВФПО – №7 «Вплив, поширення використання результатів», а саме: забезпечення належної підтримки проєктної діяльності та використання результатів, комунікація між установами-учасницями та зацікавленими сторонами в Україні.
Партнери проєкту: Університет Нюртінген-Гайзлінген, Шведський університет сільськогосподарських наук, Люблянський університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького, Полтавський державний аграрний університет, Східноукраїнський університет імені Володимира Даля, Асоціація свинарів України, Асоціація виробників молока, Українська корпорація з виробництва м’яса на промисловій основі «Тваринпром», Науково-методичний центр ВФПО, Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Учасники мали можливість познайомитися з Університетом Нюртінген-Гайзлінген та декількома університетськими кампусами, відвідати експериментальну ферму UNG університету, приватну сімейну ферму WernerHof.