Протягом 19-20 жовтня дві команди студентів лабораторії «Noosphere Engineering School», що функціонує на базі Житомирського національного агроекологічного університету, вперше взяли участь в хакатоні «NASA Space Apps Challenge Dnipro-2019», організатором якого була асоціація Noosphere.
Зокрема, 200 учасників різного віку із Житомира, Дніпра, Кам’янського, Запоріжжя, Харкова, Києва об’єдналися у 28 команд і працювали над найфантастичнішими ідеями освоєння космосу, охорони природних ресурсів, створення суперсучасних інноваційних технологій.
10 менторів допомагали командам доопрацювати й технічно обґрунтувати свої ідеї, а також підготувати виступ для журі. У складі експертних радників – викладачі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, практикуючі аналітики в сфері обробки даних і представники команд, які вже перемагали у подібних конкурсах.
Перша команда ЖНАЕУ «AGWA» працювала над проєктом «Eco-Knights» з девізом «Warming Planet, Cool Ideas». Він представляє собою платформу, що здатна об’єднати бізнес, суспільство та громадські організації у боротьбі з глобальний потеплінням. Учасники поставили перед собою завдання вивчити існуючі «космічні» та «земні» проекти і системи й адаптувати їх до конкретних технологій, які допомагають стабілізувати або покращувати погоду на Землі та/або ліквідувати процеси, що спричиняють глобальне потепління.
Друга команда ЖНАЕУ «To The Mooooooon» запропонувала створити сайт та започаткувати громадський рух, який буде об’єднувати психологів, вчених та волонтерів для популяризації ідеї космічних подорожей, зокрема на Місяць. Також студенти поставили перед собою завдання популяризації досліджень космосу та науки серед молоді та дітей.
Відзначимо, що «NASA Space Apps Challenge» – це найбільший міжнародний космічний хакатон, організований за підтримки NASA (Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США) в різних країнах світу. «Space Apps» проводиться щорічно і збирає тисячі інноваторів, кодерів, дизайнерів, аналітиків і шанувальників космосу. Учасники хакатону командами протягом 48-ми годин вирішують практичні завдання в одній з шести категорій дослідження космічного простору і навколишнього середовища.
Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету