логотип

Синергія бізнесу та освіти

Ринок праці диктує необхідність перегляду традиційних підходів у системі освіти. Під час приймання на роботу представники бізнесу цікавляться не стільки форматом «знань» випускників, скільки їх готовністю до професійної діяльності. Головне завдання – вдосконалення системи підготовки сучасних висококваліфікованих фахівців і забезпечення успішної адаптації студентів-випускників до професійної діяльності.

Одним із шляхів підвищення якості підготовки фахівців є впровадження дуальної освіти.

Для запровадження дуальної форми здобуття освіти в Україні є достатнє підґрунтя. Це і вивчений міжнародний досвід, і досвід впровадження елементів дуального навчання в освітній процес вітчизняних закладів освіти, і частково наявна нормативно-правова база. Це зокрема, Закон України «Про освіту», Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.03.2015 № 298 «Про впровадження елементів дуальної системи навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників», Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 660-р «Про схвалення Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти», План заходів з реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, затверджений розпорядженням КМУ від 3.04. 2019 №214, наказ МОН щодо впровадження  упродовж 2019-2023 років пілотного проєкту з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти за обраними спеціальностями в вищій та фаховій передвищій освіті. Розроблено та винесено на громадське обговорення проект Положення про дуальну форму здобуття професійної, фахової передвищої та вищої освіти. Після узагальнення пропозицій проект положення буде доопрацьовуватись.

У 2017 році Міністерством освіти і науки було створено робочу групу із розроблення Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти до якої увійшло представники зокрема,  Представництву Фонду імені Фрідріха Еберта, Німецько-Українському агрополітичному діалогу, проектів Східного партнерства «Дуальна освіта в діалозі», ТАІХ, Науково-методичному центру вищої та передвищої фахової освіти (Науково-методичному центру «Агроосвіта»), за участі закладів освіти різного рівня, Федерації роботодавців України  та інші.

Вподальшому робота над документами щодо впровадження дуальної форми здобуття освіти в освітній процес буде продовжена. Детальніше https://press.unian.ua/