Міністерство освіти і науки України повідомляє, що одним із важливих пріоритетів в діяльності закладів освіти є забезпечення психологічної стійкості учасників освітнього процесу, які страждають від російської воєнної агресії. Психологічна допомога та емоційна підтримка у закладі освіти має проводитись систематично і поетапно. Саме тому важливим є питання підвищення компетентності педагогічних працівників у напрямі надання першої психологічної допомоги та оволодіння сучасними технологіями такої допомоги.
На семінарі «Як створити сприятливі психологічні умови для всіх учасників освітнього процесу», який відбувся 13жовтня в Науково-методичному центрі за участю заступників директорів з виховної роботи, практичних психологів, викладачів ЗФПО. Обговорювались питання : “Формування навичок першої соціально-психологічної допомоги та підтримки у кризових” (Ольга Милокост , соціальний педагог Київського фахового коледж прикладних наук); “Діагностика в роботі психолога: класика та сучасні технології і напрямки” (Сніжанна Гриценюк, практичний психолог Технолого-економічного фахового коледжу БНАУ); «Емоційно- компетентна особистість та психологічне благополуччя учасників освітнього середовища” (Наталія Копичко, практичний психолог ВСП «Політехнічний фаховий коледж Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського» та ін.
У сучасних умовах, пов’язаних із війною, істотно зростає роль психологічної служби у системі освіти, виникає нагальна потреба у проведенні соціально-педагогічної і психологічної просвітницької діяльності, інформуванні усіх учасників освітнього процесу з питань збереження їхнього соціального благополуччя і психічного здоров’я.