27 березня 2019 року в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи підготовки спеціалістів в Таврійському державному агротехнологічному університеті за ОПП «Технічний сервіс машин та обладнання». Нарада була присвячена питанням особливостей підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальності «Агроінженерія» за ОПП «Технічний сервіс машин та обладнання». В роботі круглого столу взяли участь провідні товаровиробники Запорізької області, керівники підприємств з технічного сервісу, керівництво університету та професорсько-викладацький склад кафедри.
З вступним словом виступив ректор університету Кюрчев В.М. Він акцентував увагу на завданнях, які стоять перед сучасною інженерною освітою, і відзначив актуальність розробки та впровадження сучасних освітньо-професійних програм.
З доповіддю про проблеми і шляхи їх вирішення при підготовці здобувачів вищої освіти зі спеціальності «Агроінженерія» за ОПП «Технічний сервіс машин та обладнання» виступив завідувач кафедри «Технічний сервіс та системи в АПК» ТДАТУ, д.т.н., професор Дідур В.А. Він відзначив особливості підготовки фахівців з технічного сервісу та охарактеризував вимоги до випускників відповідного профілю в сучасних умовах агропромислового виробництва.
В обговореннях взяли участь запрошені експерти: директор ПП «Могучий» Кишко М.Л., директор наглядової ради ТОВ «Мелтранс» Шанін Г.І., голова СБК «Дружба», к.т.н. Масалабов В.І., директор тов. «Трейд» Поточняк С.Й., голова наглядової ради ТОВ СПП «Лана» Верещага Л.І., начальник управління АПР Мелітопольської районної державної адміністрації Данченко М.В., регіональний керівник ОРС ТОВ «Агротек» Кацило А.Г., керівник представництва ТОВ ТМІ Супрун В.О. та професорсько-викладацький склад кафедри.
Результатом проведення круглого столу стали наступні прийняті рішення:
1. Підтримати ідею розробки та реалізації ОПП «Технічний сервіс машин та обладнання».
2. Рекомендувати приймальній комісії ТДАТУ провести набір абітурієнтів за ОПП «Технічний сервіс машин та обладнання», враховуючі дані центрів зайнятості про необхідність спеціалістів такого профілю.
3. Рекомендувати особам, які відповідальні за розробку ОПП «Технічний сервіс машин та обладнання» спільно з кафедрами МТ факультету та іншими організаціями, продовжити роботу по удосконаленню ОПП. Залучити до цього процесу внутрішніх та зовнішніх стейкхолдерів, враховуючи результати їх опитувань.
4. Вважати доречним здійснювати реалізацію впровадження ОПП «Технічний сервіс машин та обладнання» за наступними напрямками:
− профорієнтаційна робота серед випускників ЗОШ, коледжів тощо;
− розробка навчально-методичних комплексів з дисциплін, які викладаються за ОПП «Технічний сервіс машин та обладнання», враховуючи сучасні досягнення науки і техніки;
– впровадження інтерактивних методів навчання при вивченні дисциплін.
5. Вважати доцільним продовжувати взаємодію та обмін досвідом з іншими ЗВО з аналогічними факультетами.
Прес-служба ТДАТУ