НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ВФПО в партнерстві з Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України організував і провів цикл онлайн-заходів з актуальних питань розбудови територіальних громад, аграрного і сільського розвитку, сталого розвитку сільської місцевості. Під час заходів ми говорили про запровадження підходу «LEADER» у практику сільських громад»; місцевий розвиток, орієнтований на громаду: освіта, наука та ветерани.
25 травня п.р., відбувся третій вебінар з циклу: «Кластеризація сільської економіки».
Кластеризація набуває все більшої актуальності. Як свідчить світовий досвід, значні зміни в організації виробництва як на національному, так і міжнародному рівнях сприяють створенню територіально-галузевих та інтеграційних об’єднань – кластерів. Актуальним є розбудова кластерів на основі вже сформованих. Формування кластерів – це тривалий процес, що ґрунтується на довірі всіх «гравців» і на основі гнучких форм кооперації, координації та інтеграції спільних дій окремих суб’єктів господарської діяльності, органів влади громадськості. Нині в Україні кластери тільки зароджуються, зокрема в галузі ІТ-індустрії та агросфері. В умовах воєнного стану створення регіонального кластера дозволить побудувати більш надійну платформу для, зокрема, продовольчих запасів регіону й раціонального розподілу продовольчих ресурсів серед населення, розвинути можливості регіону та окремої громади.
Кластерна організація розвитку спрямована на підвищення конкурентоспроможності бізнесу. Ще однією перевагою спільної діяльності в межах кластера є налагодження обміну ідеями та інноваціями на основі співробітництва і конкуренції, стимулювання отримання нових знань та інформації, підвищення професійної майстерності і кваліфікації фахівців, впровадження нових технологій, залучення до вирішення техніко-технологічних та організаційно-економічних проблем освітніх і наукових установ тощо.
Створення кластерів в Україні має забезпечити продовольчу безпеку в умовах воєнних дій і є одним із прогресивних напрямів розвитку територій. Кластери, як новітня форма об’єднань, доводять свою ефективність на основі досвіду багатьох економічно розвинених країн світу.
Спікером-тренером заходу був — Роман Корінець, директор Національної асоціації дорадчих служб України, експерт у сфері сталого розвитку, дорадництва.
ПРАЦЮЄМО, НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ!!!