логотип

ЗАВІДУВАЧІ ВІДДІЛЕНЬ ЗФПО ПІДВИЩУЮТЬ КВАЛІФІКАЦІЮ

5-6 грудня п.р. в онлайн-режимі відбулося підвищення кваліфікації завідувачів відділень закладів фахової передвищої освіти за темою «Впровадження інноваційних технологій в освітній процес».

Модератором заходу була Ніна СИНЯВСЬКА, методист вищої категорії науково-методичного кабінету біотехнологій та ветеринарної медицини Науково-методичного центру ВФПО.

З вітальним словом та представленням Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти як провайдера інноваційних технологій навчання  виступила кандидат педагогічних наук, професор, директор Науково-методичного центру ВФПО Тетяна ІЩЕНКО. З інформацією щодо особливостей підготовки фахівців в умовах сучасних викликів виступив Микола ХОМЕНКО, кандидат педагогічних наук, заступник директора з навчально-методичної роботи Науково-методичного центру ВФПО.

Професійну, актуальну інформацію щодо акредитації освітньо-професійних програм фахового молодшого бакалавра отримали слухачі курсів від головного спеціаліста відділу контролю за наданням фахової передвищої освіти департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих ДСЯО України Олени МАКОВСЬКОЇ.

Учасники заходу також отримали цікаву, корисну інформацію щодо змісту, структури підготовки освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти, навчальних планів, індивідуальних навчальних планів підготовки фахівців освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр» від Тетяни ДУДНИК, заступника директора з методичної роботи, та Тетяни ДУДУС, завідувачки науково-методичного кабінету біотехнологій та ветеринарної медицини Науково-методичного центру ВФПО.

На підвищенні кваліфікації було обговорено питання практичної підготовки здобувачів як важливої складової освітнього процесу у закладах фахової передвищої освіти, організації єдиного інформаційно-освітнього середовища у закладах освіти, електронних освітніх ресурсів в професійній діяльності педагогів, дуальної освіти та як вона працює в Україні, які представили працівники НМЦ ВФПО.

Структуру, методи і форми інклюзивного навчання в закладах фахової передвищої освіти висвітлила в своєму виступі Наталія ШИТИКОВА, кандидат психологічних наук, доцент, директор Науково-методичного центру ресурсів і документації з інклюзивної освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка

Досвідом застосування “Google Workspace for Education” в організації освітнього процесу закладу фахової передвищої освіти поділилась Оксана ПОПОВИЧ, завідувачка навчально-методичного кабінету Дніпровського державного технікуму енергетичних технологій

Іванна НАКОНЕЧНА, завідувачка відділення ВСП «Івано-Франківський фаховий коледж Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» представила досвід організації освітнього процесу на відділенні в умовах воєнного часу.

Цікаву та змістовну інформацію про  використання онлайнових інструментів навчальної взаємодії у форматі дистанційного навчання в освітньому середовищі закладу фахової передвищої освіти надали

Ганна ДОВГАЛЬ, завідувачка відділення, Тетяна ФІЛАТЕНКО, викладач

КЗ «Криворізький фаховий медичний коледж» ДОР.

Досвідом виконання курсового та дипломного проєктування за змішаної форми навчання поділилися Світлана ХОДАЧНИК, Оксана СТЕЧИШИН, завідувачки відділень Львівського фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну.

Методичні засади щодо організації групової роботи для суб’єктів освітнього процесу в дистанційному форматі та ефективні шляхи її оцінювання представили Ольга БАКОВЧУК, завідувачка відділення, Володимир ПАВЛУНЬ, завідувач  навчально-методичного кабінету  ВСП «Дубенський педагогічний фаховий коледж Рівненського державного гуманітарного університету»

Питання обліку роботи викладача у міжатестаційний період засобами хмарних технологій розкрили Наталія МУХАРОВСЬКА, завідувачка навчально-методичного кабінету, Ольга ГУТЕЛЬ, завідувачка відділення Новоград-Волинського медичного коледжу Житомирської обласної ради.

Актуальною та змістовною була тема атестації педагогів закладів фахової передвищої освіти в умовах оновлення змісту освіти яку висвітлила в своєму виступі Людмила БАЛДИЧ, методист ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України.

Після завершення навчання проведено контроль знань у формі тестування. За його результатами слухачі курсів отримають сертифікати.

Сподіваємось, що слухачі підвищення кваліфікації почули багато цікавої та корисної інформації від спікерів, яким ми дуже вдячні за те, що вони погодились поділитися своїми напрацюваннями та досвідом.

Тож об’єднуємо зусилля задля  підвищення якості освіти.