логотип

Українсько-Німецький проєкт FABU підтримує роботу з біженцями від війни в Україні на волонтерських засадах | Науково-методичний центр ВФПО

Дорен, як і багато інших німецьких міст, прийняв українські родини, які тимчасово виїхали через війну. Українці там відчувають всіляку підтримку як з боку уряду, так і збоку простих людей. На запрошення ради громади Дорен у Нордгайде українські біженці, німецькі родини, які їх прійняли, та місцеві волонтери зустрілися разом у місцевому спортивному центрі. Всього близько 50 осіб взяли участь у неформальному обміні та скористалися нагодою познайомитися й поспілкуватися один з одним. На цьому заході були присутні члени команди FABU Ольга Лучинська, Андрій Гетя та керівник проєкту Ханс Георг Хассенпфлюг, який є також членом громадської ради м. Дорен. Від НМЦ ВФПО у заході взяла участь керівник міжнародного відділу Ольга Гетя. Цю зустріч зініціювали та втілили в життя члени громадської ради Даніела Варнкен та Катя Вейхе.

Від імені мера Рольфа Альдага пан Гельмут Геверс привітав учасників зустрічі. Він коротко презентував громаду Дорен, її інфраструктуру, спортивні клуби та життя в селі загалом. Після цього, між учасниками відбулася жвава розмова, обмін власним досвідом та контактними даними.
Велика кількість жителів допомогала забезпечити затишну атмосферу з кавою, чаєм та домашньою випічкою.

Доки дорослі спілкувалися, діти мали змогу разом помалювати або пограти з однолітками у місцеву гру – вікінгські шахи. Було приємно бачити, що комунікація існує навіть без знання мови. Мовні бар’єри у спілкуванні та обміні інформацією між дорослими допомагали долати Анна Холлфельдер, місцева українка, та Ольга Лучинська і Андрій Гетя з команди FABU. Знання англійської мови учасниками, а також допомога з перекладом Ольги Геті забезпечили затишне спілкування.

Гарантовано можна сказати, що це була дуже емоційна зустріч для всіх учасників. Досвід українських родин засвідчив їх розгубленість і стурбованість та виявив велику потребу в інформаційній підтримці. Темами розмов були: проблемні питання та досвід про перебування, початок роботи, можливе повернення або просто розмова про звичайні турботи та труднощі повсякденного життя. Для всіх учасників було важливо трохи поговорити один з одним та отримати радість від спілкування.

Присутні біженці від війни були надзвичайно вдячні німецьким друзям за гарний день і велике бажання допомогти, а також за теплий прийом у родинах у Дорені.

Організатори були здивовані великим і дуже позитивним відгуком. Планується продовжити подібні зустрічі.
Наразі у Дорені зареєстровано понад 20 українських переселенців. Німецькі сім’ї та небайдужі місцеві громадяни весь час піклуються про цих людей.

Залишити коментар