Пілотний проєкт дуальної освіти 25 вересня представили у Сумському машинобудівному коледжі. Він передбачає підготовку фахівців для підприємств у навчальному закладі. А одразу після навчання студент іде на роботу до того ж підприємства.
У лабораторії флексографічного друку планують виготовляти термочеки, які використовуватимуть у магазинах.
“У нас раніше були уроки звичайні, нам просто на картинках показували самі верстати і пару раз водили на екскурсії”, – розповідає студент Дмитро Шевченко. Нині всі пристрої студенти можуть використовувати.
Організували тут і процес виготовлення бахіл.В окремій лабораторії з гранул пластику виготовляють плівку. За верстатом – Денис Король, який цього року закінчує навчання. “Особливо робота не важка, як починаєш працювати, взагалі легко все робити. Головне – зрозуміти всю систему цієї роботи.Це дуже добре, що навчальний заклад направляє кудись, щоб працювати”, – вважає Денис.
Тут вже верстат, який плівку перетворює на готовий продукт – бахіли. Процес автоматизований, людина тільки контролює.
Користь такої освіти в тому, що студенти можуть ознайомитися безпосередньо на виробництві з особливостями обладнання, з виробничим процесом, побачити безпосередньо одну із ділянок своєї спеціалізації, з якою вони будуть зустрічатися вже у своїй професійній діяльності, вважає викладач коледжу Дмитро Забіцький. “Також, я вважаю, це дуже гарний виробничий досвід для дітей, де вони бачать більш лояльне відношення, коли з ними займаються не майстри, а викладачі, які щойно пояснювали цей матеріал на лекції, а тепер пояснюють на практиці”, – говорить Забіцький.
Всього у закладі навчається 720 студенів. Із семи наявних тут спеціальностей – п’ять залучені до “Роботодавці замовляють нам за одним фахом стільки чи стільки. Цих студентів ми будемо, в першу чергу, залучати до виробництва, а інші виконують на цьому обладнанні лабораторно-практичні роботи. Перша продукція – це флексодрукарське виробництво, друге – бахіли, і третя – металообробка”, – розповів директор Машинобудівного коледжу Микола Антиков.
На створення центру витратили більше 14-ти млн.грн. Вісім мільйонів – з державного бюджету, по два мільйони вклали з міського та обласного бюджетів. Стільки ж додав бізнес.
На готову продукцію, яку виготовляють студенти коледжу, вже є замовлення, розповів голова наглядової ради групи компаній “Технологія” Володимир Заєць. “До підпису є три контракти на уже продукцію, яку сьогодні виробляє машинобудівний коледж. Це три підприємства різних. два з них – з нашої групи,виробництва.
Наразі в області 11 закладів профтехосвіти працюють за принципом дуальної освіти, розповіла директорка департаменту освіти області Вікторія Гробова. “Наступний проєкт у нас буде в Роменському вищому професійному училищі. Там виділені цільові кошти – 5 600 млн грн. на облаштування такого практичного центру, де буде дуальна освіта у будівельному напрямку.Ще один навчально-практичний центр – в училищі №2”, – розповіла Гробова.
За словами Вікторії Гробової, між закладом, підприємцем і студентом укладається тристороння угода, умови якої визначають індивідуально.
Авторка – Катерина Гладенко