логотип

ТЕХНОЛОГІЧНА ПРАКТИКА В ОРГАНАХ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 231 «СОЦІАЛЬНА РОБОТА» | Науково-методичний центр ВФПО

«Немає більшої радості чи більшої нагороди, ніж вносити фундаментальні зміни в чиєсь життя» – нехай це твердження лежить в основі роботи соціального працівника як професії, спрямованої на покращення й підтримку людей та суспільства.

У сучасному світі, де існує безліч соціальних викликів і проблем, професія соціального працівника стає надважливою. Вона сприяє створенню більш справедливого, рівного та гуманного суспільства, де кожна людина має можливість реалізувати свій потенціал та жити достойно.

Фундаментальне значення у роботі соціального працівника мають знання і досвід, на них ґрунтується вміння впливати на інших людей. Навички тактовного надання підтримки, встановлення зворотного зв’язку, послідовність і наполегливість, терпеливість і витримка, щира зацікавленість, спрямовані на досягнення змін у поведінці та стосунках між соціальним працівником і клієнтом, вміння бачити завжди клієнта з усіх боків, а не окремі симптоми чи аспекти – це досвід, який приходить безпосередньо на робочому місці.

Саме такого досвіду набувають студенти спеціальності 231 «Соціальна робота» відділення «Аграрний бізнес» ВСП “Немішаївський фаховий коледж НУБіП України” під час проходження технологічної практики в різних закладах соціальної служби та осередках соціального захисту. Коло роботи наших студентів з клієнтами досить різноманітне: служби соціального захисту населення, реабілітаційні центри, служби соціальної підтримки, будинки-інтернати, школа волонтерів тощо.

На практиці студенти можуть остаточно впевнитись у правильності обраного фаху, де вони не тільки здобувають досвід роботи з клієнтами, вміння вести соціальні інтервенції, розробляти та реалізовувати соціальні програми та проекти, а й перевірити себе на наявність емпатійної складової та свідомому бажанні допомагати іншим вирішувати їхні соціальні проблеми.

Соціальна робота є найкращим можливим втіленням креативної енергії, адже поєднує в собі фахові знання з психології, соціології, правові аспекти соціального захисту, теорію та методику соціальної роботи, уміння спілкуватися та надавати інформацію, оцінювати потреби та представляти інтереси людини, підвищувати її можливості та сприяти розвитку, створювати “мережу допомоги” та керувати процесом допомоги.

Соціальна робота невідривна від суспільства і спрямована на усі його проблемні прошарки. Тому необхідність у соціальній роботі існуватиме, доки існує суспільство, навіть за найвищого його розквіту, а особливо зараз, коли значно зростає кількість людей, які потребують соціального захисту і підтримки.

Циклова комісія соціальної роботи і фінансово-економічних дисциплін