17–18 грудня 2019 року в рамках реалізації німецько-українського проєкту: «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних закладах України» в Іллінецькому та Мирогощанському аграрних коледжах відбулися Дні практичного навчання, на яких поінформовано представників виробництва та фермерів щодо необхідності проходження студентами практики на сучасних сільськогосподарських підприємствах.
З вітальним словом виступили керівники закладів освіти Василь Пиндус, Віктор Терновик та голова Дубенської РДА Володимир Іщук.
На заходах були присутні начальник відділу агропромислового розвитку Дубенської РДА, голова ради роботодавців Дубенського району, керівники та предсавники господарств різних форм власності, де студенти проходять практику.
З доповіддю «Дуальна освіта в Німеччині – завдання та роль аграрних підприємств» виступили представники фермерського господарства «DahLand» Йенс Уффманн та Штефен Кьоніг, у господарстві якого студенти-практиканти проходять практику за дуальною системою навчання.
У доповіді вони детально пояснили роль закладу освіти та виробничника у практичній підготовці практиканта за дуальною системою освіти Німеччини та новими сучасними підходами до практичного навчання у коледжах та механізмом практичної підготовки студентів на виробництві.
Наталія Деркач, представник Науково-методичного центру ВФПО, у виступі на тему: «Новий зміст і наповнення освіти в коледжах – результати 2-річної роботи в рамках проєкту» розповіла про перспективи впровадження елементів дуальної освіти в Україні, мету та цілі проєкту, основну цільову групу учасників, зміни в навчальних планах та практичній підготовці тощо.
Досвідом проходження практики у аграрних господарствах Німеччини поділилися студенти закладів освіти. Вони емоційно висловилися щодо нових сучасних підходів, вимог та умов практичного навчання на виробництвах Німеччини.
Під час огляду навчальної бази студенти кожного з відділень показували свої вміння працювати на обладнанні отриманому в рамках проєкту.
Представники виробництва, в свою чергу, обговорили основні можливості та виклики в організації практичного навчання в умовах аграрного підприємства в Україні, розкрили основну проблему, а саме: переважання теоретичної підготовки над практичною.
З заключним словом виступив заступник керівника проєкту Андрій Гетя, який зосередив увагу на результативності таких заходів та наголосив на необхідності переосмислення значимості та удосконалення системи практичної підготовки студентів коледжів України відповідно до реальних потреб ринку праці.
Після закінчення зустрічі було відвідано ТОВ «Агро-Класік», де виконавчий директор Тамара Білоусова детально ознайомила з базою господарства, відповіла на питання німецьких фермерів, також ознайомила з сучасними тенденціями у технічному обладнанні, сільськогосподарській техніці у сільському господарстві тощо.
- Про нас
- Освіта
- ЄДКІ
- Міжнародна діяльність
- Послуги
- Медіапростір
- Навчальний посібник «Ми у світі інформації»
- Літопис «Освіта у вогні»
- Платформа MOOC – Масові відкриті онлайн-курси
- Медіатека електронних засобів навчання
- Інтерактивний інформаційний вісник «Освітня траєкторія»
- Навчально методичний журнал «Фахова передвища освіта»
- Наукове видання «АгроТерра»
- CEO ЦЕНТР ЕЛЕКТРОННОЇ ОСВІТИ
- VIBER-СПІЛЬНОТИ
- Державні закупівлі
Залишити коментар
Ви повинні бути <a href="https://nmc-vfpo.com/wp-login.php?redirect_to=https%3A%2F%2Fnmc-vfpo.com%2Fstory%2Fdni-praktychnogo-navchannya-2%2F">авторизований</a>, щоб залишити коментар.