Основним напрямком розвитку світової енергетики є використання альтернативних поновлювальних джерел енергії: сонця, вітру, води, біопалива. Альтернативна енергетика сприяє вирішенню важливих проблем енергоефективності та екологічної безпеки.
Враховуючи актуальність вищезазначених питань, 1–6 листопада п. р. відбулася фахова інформаційна поїздка викладачів до Німеччини в рамках проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України».
У заході взяли участь викладачі спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка Мирогощанського аграрного фахового коледжу, ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж Сумського НАУ» та працівники Науково-методичного центру ВФПО.
Організатор фахової поїздки – професор Хайнріх Шюле з університету Hochschule für Wirtschaft und Umwelt Nürtingen-Geislingen.
Учасники заходу відвідли підприємство Autotestgerate Leitenberger GmbH в м. Kirchentellinsfurt, яке спеціалізується на виробництві і реалізації приладів для тестування транспортних засобів. Це прилади для вимірювання тиску і температури, прилади для системи охолодження та налагодження техніки, які сертифіковано міжнародними стандартами.
Вивчено досвід підготовки фахівців з електроенергетики за дуальною формою навчання. Ключовим є те, що здобувач освіти має сам знайти місце проходження виробничої практики, крім того, 80% часу він проходить практичну підготовку в майстернях і 20% часу навчається в університеті.
Важливим для відвідувачів було ознайомлення з діяльністю підприємства EnBW, яке займається постачанням електричної енергії, управлінням мережами, газовими розподільчими пунктами та водопостачанням міста Баден – Вюртемберге. Головне завдання підприємства – розробка, налагодження, діагностування, ІТ безпека, облік і обробка даних, забезпечення безперебійної роботи системи. Учасники заходу мали можливість ознайомитися з практичним застосуванням мережної інтеграції та електромобільності. До 2035 року в Німеччині прагнуть забезпечити повноцінну безвуглецеву систему транспорту, що в свою чергу призведе до розбудови мережевих заправних пунктів, що значно впливатиме на навантаження всієї енергосистеми.
Варто зазначити важливість перейняття досвіду Німеччини у впровадженні фотогальванічних енергетичних установок та ознайомлення з технологією виробництва електричної енергії біогазовою установкою, яке проходило на базі енергетичного кооперативу в місті Гуссенштадт. Електрична енергія, яка виробляється біогазовою установкою, має ефективне раціональне використання, в тому числі вироблена енергія застосовується для теплопостачання міста. Надлишок електроенергії, що виробляється біогазовою установкою накопичується в акумуляторних батареях і використовується за потребою.
Директор Науково-методичного центру ВФПО Іщенко Т. Д. відвідала підприємство молочного скотарства Кюммель в м. Єссинген, де проходили практику українські студенти. Крім того, відбулася зустріч з студентами в школі DEULA в м. Кірххайм унтер Тек, де вручали сертифікати студентам практикантам з України. Цікаво, що на цій зустрічі були сім’ї фермерів, де проходили практику студенти. Колсалтінгова служба АКІ визначила кращі студентські практики та вручила сертифікати і подарунки найкращим студентам практикантам, якими стали здобувачі освіти Мирогощанського аграрного фахового коледжу та ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж Сумського НАУ».
Після завершення інформаційної поїздки педагогічні працівники обмінялися досвідом та відзначили, що ознайомлення зі сучасним виробництвом, перейняття практичного досвіду є важливою складовою педагогічної діяльності.
Дякуємо організаторам проєкту FABU та учасникам заходу за їх роботу.