логотип

ІV Міжнародна науково-практична конференція “Кліматичні зміни та сільське господарство. Виклики для аграрної науки та освіти” | ДУ «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

21 квітня була проведена онлай ІV Міжнародна науково-практична конференція “Кліматичні зміни та сільське господарство. Виклики для аграрної науки та освіти”.

Постійні зміни клімату в країні можуть спричинити довготривалі переміни в навколишньому середовищі та спричинити серйозні економічні й соціальні проблеми для  населення держави.

За прогнозами фахівців вже наприкінці XXI століття карта кліматичних регіонів України матиме інакший вигляд, ніж сьогодні: традиційні типи клімату будуть витіснені теплішими й сухішими.

Спікери семінару розповіли щодо ознак глобальних та регіональних змін клімату, вплив їх на сільське господарство, як захистити клімат та про адаптацію до змін клімату в Україні.

У заході взяли участь німецькі спікери: Ханс Георг Хасенпфлюг (Німецько- український проєкт «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України») доповідав з темою «Зміна клімату – чи відповідають навчальні програми аграрних коледжів вимогам часу?»;

ДР.Флоріан Шіргорн ( Інститут розвитку сільського господарства в перехідній економіці Лейбніца ІАМО) доповідав з темою «Актуальні проблеми сільського господарства, пов’язані зі зміною клімату – як нові компоненти сільськогосподарської освіти».

 Щодо впливу зміни клімату на лісове господарство виступив Фолькерс Зассе представник Німецько-Українського агрополітичного діалогу.

Раїса Вожегова (Інститут зрошуваного землеробства НААН) розповіла щодо напрямків адаптації систем землеробства до  екстремальних кліматичних явищ в умовах півдня України. Розповіла про точне землеробство які комп’ютерні системи, методи діагностування та моніторинг використовуються при його використанні.

Про вплив зміни клімату на різноманіття видового складу ягідництва доповіла Ірина Кухтіна, президент Асоціації «Ягідництво України».

Антоніна Скляренко, президент ГС «Співтовариство виробників і споживачів бобових України», докладно розповіла щодо технології вирощування зернових та бобових в умоваї зміни клімату.

З темою «Органічне виробництво-український зелений курс. Як розвиток органічного виробництва впливає на навколишнє природне середовище та клімат» виступила Олена Корогод(Березовська), президент, ГС Органічна Україна.

Зміна кліматичних умов також сприятиме появі багатьох нових для України видів тварин. Відкриваючи для себе нові території та розширюючи свій ареал, вони здатні витісняти традиційних представників фауни зі звичних для себе територій. Саме з цих питань виступили Валерій Броварський, доктор с.-г. наук, професор НУБіП України, Павло Кутіщев, к.с.-г. наук, доцент Херсонського ДАЕУ Юлія Куцоконь, експерт із іхтіології Всеукраїнська природоохоронна група, Віталій Данкевич, д.е.н., декан факультету права, публічного управління та національної безпеки Поліського НУ.

Модератором конференції Тетяною Іщенко, директор Науково методичний центр ВФПО, були підведені підсумки щодо результатів проведеної конференції та висловлена подяка всім спікерам і учасникам.

Залишити коментар