логотип

МОН ОПРИЛЮДНИЛО ОРІЄНТОВНІ КРИТЕРІЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ МЕРЕЖІ ВИШІВ

Міністерство освіти і науки оприлюднило орієнтовні критерії запланованої модернізації мережі закладів вищої освіти.

Відповідні дані були презентовані МОН під час засідання Спілки ректорів закладів вищої освіти, у якому взяло участь керівництво освітнього відомства.

Зокрема, під час модернізації мережі вишів буде враховуватись кількість населення у місті, де знаходиться університет, та кількість студентів у закладі освіти.

Так, у містах з населенням менше 100 тисяч, де є один заклад вищої освіти, що є містоутворюючим, виші будуть збережені.

У містах з такою ж кількістю населення, де є два заклади вищої освіти, вони будуть об’єднані.

У містах з населенням від 100 до 350 тисяч може існувати два заклади вищої освіти. Таким чином планується підтримувати конкуренцію між вишами.

У містах з населенням 350 тисяч і більше мережа формуватиметься за принципом трьох типів: навчальні інститути, дослідницькі університети та світоглядні академії.

Також у ході реорганізації буде враховуватись кількісний контингент студентів.

Очікується, що державний заклад вищої освіти (окрім містоутворюючого) не зможе мати менше 5 тисяч студентів денної форми, а середній показник має становити 10 тисяч студентів.

Протягом 2024 року планується провести перший етап модернізації, тобто первинне об’єднання (укрупнення) шляхом посилення класичних закладів – педагогічними, гуманітарними, природничими; політехнічних – технічними та будівельними; технологічних – аграрними, харчовими та ветеринарними.

Другий етап передбачатиме формування крупних «інноваційних центрів».

У результаті реформи очікується зменшення кількості державних цивільних вишів до орієнтовно 100 одиниць.

Водночас заклади у підпорядкування Міністерства культури та Міністерства оборони, а також заклади, переміщені у 2022 році, реорганізації не підлягатимуть.

 

За матеріалами сайту Освіта.ua