25 – 26 травня п.р. у Науково-методичному центрі ВФПО в рамках німецько-українського проєкту “Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України” (FABU) відбувся онлайн-семінар “Основи виробництва якісного молока” за участю німецького експерта, професора, доктора Фолькера Крьомкера, заступника керівника проєкту FABU Андрія Геті, представників Науково-методичного центру ВФПО Тетяни Дудус, Ніни Синявської та викладачів закладів фахової передвищої освіти зі спеціальностей “Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва”, “Ветеринарна медицина”.
Професор, доктор Фолькер Крьомкер розпочав інформацію з основ виробництва якісного молока, мінімальних вимог та критеріїв до якості сирого молока. Експерт висвітив біологічні та бактеріологічні властивості молока та фактори, які впливають на секреторне та постсекреторне забруднення молока. Цікаво та змістовно було подано інформацію щодо дослідження наявності інгібіторів у молоці та причин отримання позитивних результатів під час аналізу на наявність інгібіторів у поставках молока, основними з яких є недотримання періоду, що має пройти між отеленням та штучним осіменінням, ненавмисне застосування препаратів тривалої дії – так званих «сухостійних препаратів для лікування корів з маститом у період лактації, недостатня тривалість сухостійного періоду, передозування препаратів, незадовільне очищення доїльного приладдя, фіброзні й кістозні зміни у тканинах молочної залози, смоктання вим’я сухостійних корів, забруднення поверхні молокопроводів тощо. Також цікавою була інформація щодо визначення субклінічного і клінічного маститу.
Німецький експерт Фолькер Крьомкер глибоко розкрив тематику дефектів якості сирого молока та подолання вад, зумовлених мікробними ферментами у сирому молоці, які в подальшому впливають на якість готової молочної продукції. Отже з результатами отриманих знань на семінарі «Основи виробництва якісного молока» можна зробити висновок, що відмінна якість сирого молока – передумова виробництва бездоганних та безпечних молочних продуктів та найвищих цін за поставки молока, параметри якості молока є основою швидкого виявлення проблем. Для молочних продуктів з високою ціною й максимальною додатковою вартістю необхідне сире молоко з низькою концентрацією мікроорганізмів, а саме: загальна кількість < 10.000 КУО/мл, псевдомонади < 500 КУО/мл, спори клостридій < 25 спор/л, сире молоко з низькою кількістю клітин < 200.000 клітин/мл, сире молоко без решток/залишків.
По завершенні заходу учасники семінару мали можливість задавати питання професору Фолькеру Крьомкеру та отримати професійну відповідь, обмінялись досвідом та відзначили, що практичний семінар став важливою складовою у підвищенні рівня кваліфікації викладачів, і пройшов він змістовно, цікаво.
Дякуємо організаторам, німецькому експерту, перекладачу та учасникам семінару за їх роботу та жваву тематичну дискусію.