логотип

Підсумкова конференція проєкту “Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України”

Підсумкова конференція німецько-українського проєкту “Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України” відбулася 20 жовтня 2021 року. Підбити підсумки діяльності проєкту зібрались як представники німецької сторони, так і українські партнери.

Високу оцінку отримав проєкт з боку Міністерство освіти і науки України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, а також з боку Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини (BMEL).

Про результати роботи проєкту FABU розказав його керівник – Ханс Георг Хассенпфлюг.

Питання підвищення кваліфікації викладачів, програм практики та навчальних планів висвітлив в своєму виступі проф. д-р Хайнріх Шюле з Інституту економіки та довкілля Нюртінген-Гайслінгена.

Оцінку і результати моніторингу проєкту  FABU висвітлив в своєму виступі пан Еккехард Шрьодер, представник АБО Проєкт Консалтінг ГмбХ.

Дуже важливо було почути думку щодо проєкту української сторони.

Пані Тетяна Іщенко, директор НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ВФПО детально розкрила всі аспекти реалізації проєкту, розповіла про його важливість для усіх  учасників – і для викладачів, і для студентів. Вона підкреслила в своєму виступі, що проєкт важливий, корисний і має майбутнє.

Проєкт працює для коледжів і, звісно, думка представників коледжів є дуже важливою.

Директор Глухівського агротехнічного фахового коледжу Сумського НАУ Анатолій Литвиненко високо оцінив роботу проєкту і передав керівникам проєкту нагороди від регіональної влади, яка теж високо оцінила результати проєкту #FABU.

Своїми враженнями про стажування в Німеччині поділився випускник Мирогощанського аграрного фахового коледжу Олексій Мартинюк.

Протягом усього періоду роботи проєкту студенти з чотирьох пілотних коледжів проходили шестимісячне стажування в фермерських господарствах Німеччини.

Такі стажування сприяють поліпшенню професійної підготовки студентів і формування їх, як висококваліфікованих фахівців.

Тему особливостей розвитку сільського господарства в Нижній Саксонії розкрив пан Йорн Елєрс, віце-президент Спілки фермерів землі Нижня Саксонія, голова Спілки фермерів району Ротенбург- Ферден.

На завершення заходу пані Александра Бурман (BMEL/GFA) розповіла про майбутнє проєкту та другу фазу його реалізації.