Упродовж 11–12 жовтня п.р. відбулось підвищення кваліфікації голів циклових комісій закладів фахової передвищої освіти за темою «Інноваційна педагогічна діяльність у закладах фахової передвищої освіти» у Науково-методичного центру ВФПО в режимі онлайн на платформі Zoom.
Мета такого заходу – набуття нових і вдосконалення раніше набутих професійних та загальних компетентностей голів циклових комісій, організація освітнього процесу циклової комісії в умовах сьогодення з використання інформаційно-комунікативних й цифрових технологій.
Перед слухачами курсів виступили науково-педагогічні та педагогічні провідні спеціалісти Науково-методичного центру ВФПО.
Про Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти як провайдер інноваційних технологій навчання поінформувала Тетяна Іщенко, кандидат педагогічних наук, професор, директор Науково-методичного центру ВФПО.
Особливості підготовки здобувачів освіти в період пандемії та в умовах військових дій окреслив у своїй доповіді Микола Хоменко, кандидат педагогічних наук, заступник директора з навчально-методичної роботи Науково-методичного центру ВФПО.
Тетяна Дудник, заступник директора з методичної роботи Науково-методичного центру ВФПО, ознайомила слухачів з методикою укладання освітньо-професійної програми фахової передвищої освіти.
Важливі питання щодо правил складання навчального плану та про особливості індивідуального навчального плану підготовки фахівців освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр підняла в своєму виступі Тетяна Дудус, кандидат педагогічних наук, методист науково-методичного кабінету біотехнологій та ветеринарної медицини Науково-методичного центру ВФПО.
Про безмежний творчий потенціал педагогічних та студентських колективів: пошук нових ефективних форм і методів, можливості участі в різноманітних конкурсах, проєктах, естафетах тощо розповіла Тетяна Ольховик, в.о. завідувачки лабораторії педагогічних інновацій, методист Науково-методичного центру ВФПО.
Увагу слухачів привернула доповідь Валентини Заболотної, завідувачки лабораторії методичного супроводу моніторингу якості освіти Науково-методичного центру ВФПО, на тему «Організація єдиного інформаційно-освітнього середовища у закладах освіти».
Освітній процес у ЗФПО неможливий без закріплення теоретичного матеріалу практикою. Саме про практичну підготовку студентів як один із важливих видів освітньої діяльності коледжів з комунікативною складовою розповів у своєму виступі Юрій Борхаленко, кандидат технічних наук, методист науково-методичного кабінету інженерно-технічної та технологічної освіти Науково-методичного центру ВФПО.
Про можливість і необхідність використання електронних освітніх ресурсів у професійній діяльності педагогів зазначила Світлана Жуковська, кандидат педагогічних наук, завідувачка лабораторії цифрових та медіа-технологій в освіті Науково-методичного центру ВФПО.
Питання міжнародної співпраці коледжів підняла в своєму виступі «Проєкти технічної допомоги ЄС та можливості участі в них закладів освіти України» Ольга Гетя, завідувачка кабінету міжнародної діяльності Науково-методичного центру ВФПО.
Крім того, досвідом роботи поділилися досвідчені працівники закладів фахової передвищої освіти з таких питань :
– Google сервіси у роботі голови циклової комісії – Вікторія Дронь, заступник директора з навчальної роботи Прилуцького технічного фахового коледжу;
– роль та обов’язки циклової комісії в системі організації роботи ЗФПО – Вікторія Барвінченко, голова циклової комісії Ржищевського індустріально-педагогічного фахового коледжу;
– визначення результативності професійної діяльності викладачів – Тетяна Романенко, голова циклової комісії спеціальних економічних дисциплін, викладач вищої категорії ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України»;
– проведення тижня циклової комісії загальноосвітніх дисциплін у коледжі – Микола Новіков, голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, викладач-методист ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України».
Також, у робочому порядку розглянули низку інших не менш важливих та цікавих питань. Завершальним етапом для слухачів курсів є проходження у Google-формі тестування та отримання сертифікатів.
Дякуємо спікерам за професійні, актуальні, надзвичайно цікаві та корисні виступи, слухачам за участь у підвищення кваліфікації в онлайн-режимі та високу оцінку за організацію і цікавий зміст курсу.
Сподіваємося, що отриману інформацію, нові знання, досвід роботи досвідчених колег, слухачі будуть використовувати в подальшому в своїй роботі.