Підвищення кваліфікації заступників директорів з навчальної роботи закладів фахової передвищої освіти 27-28 жовтня 2020 р. у форматі онлайн відбулося у Державній установі «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».
У засіданні взяли участь директор Науково-методичного центру ВФПО Тетяна Іщенко, окреслила місію центру – сприяння підвищенню якості освіти задля сталого розвитку українського суспільства та добробуту населення та окреслила основні завдання центру.
Микола Хоменко, заступник директора з навчально-методичної роботи Науково-методичного центру ВФПО зупинився на глобальних чинниках, які визначають діяльність закладів освіти, вимогах до сучасного фахівця, особливо до сучасного молодшого бакалавра.
Про навчально-методичне забезпечення освітнього процесу закладів фахової передвищої освіти доповіла заступник директора з методичної роботи
Тетяна Дудник. Доцент кафедри педагогіки НУБіП України Олег Єресько, закликав до формування здорового способу життя засобами виховуючого навчання. Лілія Морська, психолог вищої категорії, психотерапевт за методом «Символдрама» практичний психолог зазначила про ознаки емоційного вигорання як викладачів так і студентів. Порадила певний алгоритм дій та надання допомоги.
Досвідом своєї роботи мали можливість поділитися директори коледжів:
Наталія Ільченко, директор ВП НУБіП України “Ірпінський економічний коледж”, яка проаналізувала забезпечення якості освітньої діяльності через ефективне управління освітнім процесом.
Володимир Зелений, директор Верхньодніпровського коледжу Дніпровського державного аграрно-економічного університету, який поділився досвідом щодо особливості організації освітнього процесу в закладах фахової передвищої освіти та розроблення стандартів фахової передвищої освіти.
Про інтегральні процеси технікумів та коледжів в системі вищої освіти доповіла Оксана Зазимко, заступник начальника навчального відділу НУБіП України. Зокрема, детально представила сучасні вимоги і порядок розроблення навчально-методичних комплексів дисциплін.
Світлана Жуковська, завідувач лабораторії цифрових та медіатехнологій в освіті поглиблено висвітлила практичну складову розробки електронних засобів навчання які створюються в центрі.
Ніна Лихогод, завідувач лабораторії педагогічних інновацій, поділилася багаторічним досвідом щодо використання інноваційних педагогічних технологій, зупинилася на нових характеристиках викладача ХХІ ст. та проведенні конкурсу «Педагогічний Оскар».
Валентина Заболотна, завідувач лабораторії методичного супроводу моніторингу якості освіти, описала інноваційні підходи з використанням інформаційно-комунікаційних технологій з метою моніторингу якості освіти на прикладі роботи центру та схему реалізації якості знань студентів з використанням ІКТ. Ольга Гетя, завідувач кабінету міжнародної діяльності, висвітлила інформацію щодо проєктів технічної допомоги ЄС та можливостей участі у них коледжів України, співпраці коледжів у проєктах, розповіла про діючі проєкти.
Алла Чайковська, завідувач науково-методичного кабінету безперервного професійного розвитку та освіти дорослих зупинилася на особливостях підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти.
Досвідом своєї роботи щодо форм дистанційної організації освітнього процесу та діджиталізації освіти мала можливість поділитись заступник директора з навчальної роботи Прилуцького агротехнічного коледжу Вікторія Дронь.
Про впровадження безпечного освітнього середовища та інноваційної системи SMARSY проінформував Микола Ліпєєв, директор та засновник ТОВ «Юніверс Ботс» та Артем Іренков, засновник ТОВ «Юніверс Ботс».
Володимир Шевченко, завідувач науково-методичного кабінету інженерно-технічної та технологічної освіти, ознайомив слухачів з практичною підготовкою студентів з використанням сучасних технологій виробництва та техніки.