логотип

Підвищення кваліфікації заступників директорів з навчальної роботи

Підвищення кваліфікації заступників директорів з навчальної роботи закладів фахової передвищої освіти 9-10 грудня 2020 р. у форматі онлайн відбулося у Державній установі «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» (далі Центр).

У засіданні взяли участь директор Науково-методичного центру ВФПО Тетяна Іщенко, яка окреслила місію Центру – сприяння  підвищенню якості освіти  задля сталого розвитку українського суспільства  і добробуту населення та основні завдання центру.

Микола Хоменко, заступник директора з навчально-методичної роботи Науково-методичного центру ВФПО, зупинився на глобальних чинниках, які визначають діяльність закладів освіти, вимогах до сучасного фахівця, зокрема молодшого бакалавра.

Про навчально-методичне забезпечення освітнього процесу закладів фахової передвищої освіти доповіла заступник директора з методичної роботи Тетяна Дудник.

Актуальні питання щодо стану організації підготовки фахівців у закладах фахової передвищої освіти висвітлила заступник директора департаменту – начальник відділу контролю за наданням фахової передвищої освіти департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих Державної служби якості освіти України Наталія Вітранюк.

Доцент кафедри педагогіки НУБіП України Олег Єресько закликав до формування здорового способу життя засобами виховного навчання. Лілія Морська, психолог вищої категорії, психотерапевт за методом «Символдрама», практичний психолог зазначила про ознаки емоційного вигорання як викладачів, так і студентів. Порадила певний алгоритм дій та надання допомоги.

Наталія Ільченко, директор ВП НУБіП України «Ірпінський економічний коледж», проаналізувала забезпечення якості освітньої діяльності через ефективне управління освітнім процесом.

Проблемними питаннями медичної фахової передвищої освіти поділився директор Івано-Франківського базового медичного коледжу Володимир Стасюк.

Юлія Петренко, заступник директора з навчальної роботи ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової НУБіП України», розповіла про планування освітнього процесу та формування педагогічного навантаження.

Досвідом своєї роботи щодо форм дистанційної організації освітнього процесу та діджиталізації освіти мала можливість поділитися заступник директора з навчальної роботи Прилуцького агротехнічного коледжу Вікторія Дронь.

Світлана Жуковська, завідувачка лабораторії цифрових та медіатехнологій в освіті, поглиблено висвітлила практичну складову розробки електронних засобів навчання, які створюють в Центрі.

Ніна Лихогод, завідувачка лабораторії педагогічних інновацій, поділилася багаторічним досвідом щодо використання інноваційних педагогічних технологій, зупинилася на нових характеристиках викладача ХХІ ст. та проведенні конкурсу «Педагогічний Оскар».

Ольга Гетя, завідувачка кабінету міжнародної діяльності, висвітлила інформацію щодо проєктів технічної допомоги ЄС та можливостей участі у них коледжів України, співпраці коледжів у проєктах,  розповіла про діючі проєкти.

Алла Чайковська, завідувачка науково-методичного кабінету безперервного професійного розвитку та освіти дорослих,  зупинилася на особливостях підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти.

Володимир Шевченко, завідувач науково-методичного кабінету інженерно-технічної та технологічної освіти, ознайомив слухачів з практичною підготовкою студентів  з використанням сучасних технологій виробництва та техніки.

Дякуємо всім спікерам за професійні, актуальні, надзвичайно цікаві та корисні виступи,  всім слухачам за участь у підвищення кваліфікації в онлайн- режимі та високу оцінку за організацію і цікавий зміст курсу.