логотип

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЗАВІДУВАЧІВ ВІДДІЛЕНЬ ЗАКЛАДІВ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ «ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС»

Підвищення кваліфікації завідувачів відділень закладів фахової передвищої освіти «Впровадження інноваційних технологій в освітній процес» у форматі онлайн відбулося 30–31 березня 2021 р. в Державній установі «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».

Про основні функції  діяльності Науково-методичного центру ВФПО як провайдера  інноваційних технологій навчання презентувала у своєму виступі  директор Тетяна Іщенко.

Основні тенденції розвитку фахової передвищої освіти та фактори, які впливають на якість підготовки фахового молодшого бакалавра, представив Микола Хоменко, заступник директора з навчально-методичної роботи Науково-методичного центру ВФПО.

Заступник директора з методичної роботи Тетяна Дудник доповіла про навчально-методичне забезпечення освітнього процесу в закладах фахової передвищої освіти.

Перед слухачами виступили спікери заходу, які цікаво та змістовно висвітлили нормативно–правові, організаційно-методичні та практичні аспекти роботи відділення в умовах імплементації Закону України «Про фахову передвищу освіту», формування та реалізацію освітньо-професійних програм,  навчальних планів у закладах ФПО  та індивідуальних навчальних планів здобувачів фахової.

Завідувачі відділень закладів фахової передвищої освіти отримали корисну інформацію про інновації Умов прийому до закладів ФПО, форми дистанційної організації освітнього процесу та діджиталізації освіти, створення інформаційно-освітнього середовища відділення та впровадження хмарних технологій, виникнення та попередження боулінгу в студентському середовищі,  особливості інклюзивного навчання та організацію практичної підготовки фахового молодшого бакалавра.

Підвищення кваліфікації завідувачів відділень надало можливість учасникам глибше ознайомитись з інформаційно-ресурсним забезпеченням освітнього процесу в умовах діджиталізації суспільства та методикою створення електронних освітніх ресурсів, формуванням ІК-компетенцій педагога та створенням корпоративних та індивідуальних сайтів, персональних блогів педагогів.

Відбувся обмін досвідом, під час якого досвідчені фахівці закладів фахової передвищої освіти розповіли про організацію роботи відділення в умовах дистанційного навчання, реалізацію змішаного навчання з використанням  платформи LMS Moodle та сервісів Google в закладах ФПО, підготовку студентів до переддипломної практики і ліцензійного іспиту “Крок М. Сестринська справа” в умовах дистанційного навчання та автоматизацію документообігу коледжу з використанням Google сервісів.

По завершенні навчання було проведено контроль знань у формі онлайн- тестування. За результатами тестування слухачам курсу видано сертифікати.

Завідувачі відділень подякували НМЦ ВФПО за організацію курсів підвищення кваліфікації та відзначили, що захід був актуальним, пізнавальним, змістовним та інформаційно насиченим.