В умовах постійних змін у нашому житті, неминучій діджиталізації освітнього процесу, інтернетизації підростаючого покоління суспільство кидає виклик педагогу змінюватися, трансформуватися задля ефективного виховання молоді, використання новітніх засобів і способів як навчання, так і виховання. З метою підвищення кваліфікації, отримання нової інформації та перейняття кращого педагогічного досвіду від досвідчених спікерів 23-24листопада в онлайн-режимі відбулося підвищення кваліфікації завідувачів відділень закладів фахової передвищої освіти за програмою «Впровадження інноваційних технологій в освітній процес».
Куратором навчальної програми та модератором заходу була Ніна Синявська, методист науково-методичного кабінету біотехнологій та ветеринарної медицини Науково-методичного центру ВФПО.
Перед завідувачами відділень ЗФПО виступила Тетяна Іщенко, кандидат педагогічних наук, професор, директор Науково-методичного центру ВФПО,(далі-центр) та презентувала центр як провайдера інноваційних ідей, розкрила основні функції, завдання та місію центру. Тетяна Дудник, заступник директора з методичної роботи розповіла, про стандарти фахової передвищої освіти та навчально-методичне забезпечення освітнього процесу.
Фаховим, пізнавальним та повчальним був виступ Олени Маковської, головного спеціаліста відділу контролю за наданням фахової передвищої освіти департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих ДСЯО України, про акредитацію освітньо-професійних програм фахового молодшого бакалавра, нові підходи та виклики.
Перед слухачами виступили спікери заходу, які цікаво та змістовно висвітлили організацію освітнього процесу в закладах фахової передвищої освіти, особливості підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, електронні освітні ресурси в професійній діяльності педагогів, організацію практичної підготовки студентів відповідно до вимог сучасного виробництва, атестацію педагогічних працівників: методичні та організаційні аспекти.
Учасники заходу отримали корисну інформацію про створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, технології формування кваліфікованого фахівця, особливості організації освітнього процесу за змішаною формою навчання, реалізацію ідей педагогіки партнерства у ЗФПО в умовах інноваційних трансформацій сучасної освіти, булінг у студентському середовищі, діджиталізацію освітнього процесу.
Підвищення кваліфікації надало можливість його учасникам глибше ознайомитись з питаннями методики впровадження спеціалізованого хмарного програмного забезпечення інструментів дистанційного навчання, використання платформи PADLET для співпраці викладачів і здобувачів освіти.
Також виступаючі поділились досвідом про методичні рекомендації щодо застосування освітнього каналу «HI-MUSIK» на відеохостингу YOUTUBE та використання вебсайту викладача як повноцінного віртуального освітнього середовища.
Завідувачі відділень ЗФПО відзначили, що захід був, пізнавальним, повчальним, змістовним та інформаційно насиченим.