логотип

Пілотний проєкт з впровадження дуальної форми здобуття освіти

На екваторі пілотного проєкту з запровадження дуальної форми здобуття освіти, розпочатого у 2019 році у закладах фахової передвищої та вищої освіти відповідно до наказу МОН від 15.10.2019 №1296, можна зазначити, що незважаючи на складнощі налагодження співпраці між закладами освіти та роботодавцями дуальна форма здобуття освіти є цікавим форматом для всіх трьох основних стейкхолдерів – закладів освіти, роботодавців та здобувачів освіти.

Наразі заклади освіти в партнерстві з роботодавцями подали запити до Міністерства освіти і науки України щодо включення їх до Наказу  №1296. Перелік учасників  проєкту розширився із 44 до 79 закладів освіти (додано ще 35 закладів, з яких 22 – заклади вищої освіти і 13 – фахової передвищої освіти). Збільшено кількість роботодавців-партнерів до 300.

26 жовтня п.р. у Науково-методичному центрі ВФПО для «нових» учасників пілотного проєкту із запровадження у закладах фахової передвищої та вищої освіти підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти було організовано та проведено вебінар. Відкривали захід Тетяна Іщенко, директор Науково-методичного центру ВФПО, Віталій Лутак, представник Міністерства освіти і науки України та Олена Давліканова, координаторка проєктів Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Модератор –Алла Чайковська. Участь у вебінарі взяли участь близько 100 осіб.

Учасникам заходу було представлено «дорожню карту» впровадження дуальної форми здобуття освіти в коледжах та університетах; основні етапи організації освітнього процесу за дуальною формою, її переваги та складнощі впровадження і чому це важливо для України.

Свій досвід роботи презентували представники Поліського національного університету, які є учасниками пілотного проєкту з 2019 року (Віта Бугайчук, керівник навчально-наукового центру дуальної освіти та Анатолій Антонюк).

З перспективами розвитку підготовки за дуальною формою «Дуальна освіта – кейс КНУ імені Тараса Шевченка: амбітні цілі, перші кроки» ознайомила Лариса Шаульська, д-р екон. наук, професор, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Учасників вебінару цікавили питання:

Чи розроблено положення про дуальну освіту?

Типовий зразок договору із підприємством?

Які типові проблеми укладання договорів?

В чому полягає привабливість дуальної освіти?

Як організувати навчання, коли в підготовці за дуальною формою задіяні не всі здобувачі?

Чи є обов’язковою умовою працевлаштування здобувача на тому самомупідприємстві, де він навчався за дуальною формою?

Які основні функціі куратора здобувача, що навчається за дуальною формою?

На ці та інші запитання було надано вичерпні відповіді.

Захід був інформаційним, змістовним, цікавим. Запрошуємо до участі та подальшої співпраці.

 

Шаульська 26.10.2021 МОН КНУ-EY

Дорожня карта реалізації ДФЗО