логотип

Практичний семінар «Методичний тренінг з посилення спеціальних навичок викладання»

31 березня – 2 квітня п.р. відбувся практичний семінар «Методичний тренінг з посилення спеціальних навичок викладання» для викладачів закладів фахової передвищої освіти у рамках німецько-українського проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України» (FABU).

У заході взяли участь спікер з Німеччини д-р Керстін Ваквітц, заступник керівника проєкту FABU Андрій Гетя, працівники Науково-методичного центру ВФПО, викладачі Глухівського агротехнічного інституту імені С.А. Ковпака Сумського НАУ, Мирогощанського аграрного коледжу, Іллінецького державного аграрного коледжу, ВСП «Хорольський агропромисловий фаховий коледж Полтавської ДАА» зі спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (керівник робочої групи Тетяна Дудник), 201 «Агрономія» (керівник робочої групи Леся Малинка) та 208 «Агроінженерія» (керівник робочої групи Юрій Борхаленко).

Спікер з Німеччини д-р Керстін Ваквітц цікаво та змістовно висвітлила інноваційні методи викладання дисциплін, розповіла про важливість розвитку компетентностей у студентів з питань ефективного планування роботи, активного опрацювання та запам’ятовування матеріалу, методику пошуку та систематизації інформації з використанням комп’ютерної техніки.

Було розглянуто аспекти психології комунікації, методику створення презентацій, ментальних карт, вимоги до укладання протоколів та звітів для досягнення успіху у навчанні майбутніх фахівців.

Німецький експерт ознайомила викладачів з роботою Навчального центру м. Дрезден, який вона очолює, поділилась досвідом та підходами до формування педагогічного навантаження викладачів, укладання розкладу занять, можливостями освітнього вебпорталу федеральної землі Саксонія, що надає викладачам закладів освіти широкий інструментарій для організації освітнього процесу.

На практичних заняттях учасники заходу розробляли та демонстрували методичні матеріали навчальних занять, спрямовані на використання студентами різних видів техніки читання, пошук інформації в інтернеті під час виконання самостійної роботи та проведення лабораторних занять.

Відбувся обмін досвідом, де викладачі обговорили представлені методичні матеріали навчальних занять та висловили свої пропозиції та побажання для їх удосконалення.

По завершенні заходу педагогічні працівники відзначили, що практичний семінар став важливою складовою у підвищенні рівня кваліфікації викладачів, і пройшов він змістовно, цікаво, на високому навчально-методичному рівні.

Дякуємо організаторам, спікерам, перекладачам та учасникам семінару за їх плідну роботу.