логотип

Практичний семінар «Обслуговування доїльного обладнання» у рамках міжнародного проєкту FABU

19–20 квітня п.р. відбувся практичний семінар «Обслуговування доїльного обладнання» у рамках німецько-українського проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України» (FABU).

У заході взяли участь експерт з Німеччини доктор Дірк Гьомберг, заступник керівника проєкту FABU Андрій Гетя, працівники Науково-методичного центру ВФПО, викладачі закладів фахової передвищої освіти зі спеціальностей 204 «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва» (керівник робочої групи Ніна Синявська), 208 «Агроінженерія» (керівник робочої групи Юрій Борхаленко) та 212 «Ветеринарна медицина» (керівник робочої групи Тетяна Дудус).

Німецький спікер висвітлив комбіновані методи автоматичної діагностики молока на доїльних установках, звернув увагу на параметри та основні положення процедури оцінювання доїльного обладнання.

Дірк Гьомберг цікаво та змістовно подав інформацію про нормативно-правові основи перевірки доїльних установок за ISO 3918:2007 Установки доїльні. Словник термінів, ISO 5707:2007 Установки доїльні. Конструкція і технічні характеристики та ISO 6690:2007 Установки доїльні. Механічні випробування. Детально зупинився на питаннях регулювання вакууму та швидкості повітряного потоку в трубопроводах, потужності вакуумного насосу, структури доїльної установки, параметрів та фази пульсації і наголосив, що зміна вакууму в системі доїння може призвести до порушення молоковіддачі, нерівномірного, неповного доїння, травмування вимені та сприяє зроговілості і травмуванню кінчиків дійок.

Також під час заходу мова йшла про технологію, техніку, методи та засоби очищення доїльних установок, перевірку якості очищення доїльного обладнання, поширені недоліки очищення та дезінфекції, їх переваги та недоліки, наслідки недостатнього очищення всередині них і вплив цього обладнання на якість молока.

Заключною темою семінару було охолодження молока, де розглядались принципове значення температури молока та утворення специфічних самотичних клітин залежно від температури, принцип роботи холодильних установок, фактори впливу на коефіцієнт корисної дії та обсяг споживання електроенергії, пряме і непряме охолодження, переваги і недоліки непрямого охолодження у порівнянні з прямим охолодженням, принципи попереднього охолодження, порівняння систем, резервуари та їх різновид, спеціальний резервуар зберігання молока для автоматичних систем доїння в порівнянні з традиційним резервуаром.

Крім цього, учасники ознайомилися з дослідженнями щодо визначення підвищеної кількості соматичних клітин за допомогою аналізу електропровідності; комбінованими методами автоматичної діагностики клінічних захворювань вим’я у довгостроковому практичному тесті, специфікою оцінювання автоматичних методів діагностики молока.

По завершенні заходу педагогічні працівники обмінялись досвідом та відзначили, що практичний семінар став важливою складовою у підвищенні рівня кваліфікації викладачів, і пройшов він змістовно, цікаво, на високому навчально-методичному рівні.

Дякуємо організаторам, спікерам, перекладачам та учасникам семінару за їх роботу.