логотип

Практичний семінар у рамках міжнародного Проєкту FABU

1–4 лютого п.р. відбувся практичний семінар «Внесення органічних добрив» для викладачів закладів фахової передвищої освіти зі спеціальностей 208 «Агроінженерія», 201 «Агрономія» та 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» у рамках українсько-німецького проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України» (FABU).

У заході взяли участь німецькі експерти Бернд Хенн та Роберт Грімм, дипломовані аграрні інженери, працівники заводів-виробників сільськогосподарської техніки і обладнання з Німеччини, представники Проєкту FABU, методисти Науково-методичного центру ВФПО, викладачі аграрних коледжів.

Спікери семінару розповіли про новітні технології внесення добрив, звернули увагу на агротехнічні аспекти, терміни зберігання, вміст поживних речовин в добривах, заходи щодо зменшення ущільнення грунту під час використанні техніки, ознайомили викладачів з технічними характеристиками, загальною будовою та експлуатацією сучасних машини та обладнання, висвітлили питання економічної ефективності внесеня рідких та твердих органічних добрив.

Важливою складовою семінару були організовані зарубіжними партнерами онлайн – екскурсії на фірми «BSA», «HOLMER» та «VOGELSANG» (Німеччина), які багато років випускають інноваційну техніку для внесення органічних добрив.

Під час екскурсії німецькі експерти разом з представниками компаній детально висвітлили історію підприємств, показали зварювальний цех, цех виготовлення деталей, фарбувальний цех, весь технологічний процес збирання машин та їх випробовування.

Практичні заняття проводились у виробничих підрозділах та на демонстраційних майданчиках вищезазначених заводів, де викладачі вивчали будову робочих органів і механізмів, гідравлічну систему, робоче місце машиніста та органи керування, регулювання і принцип роботи машин для внесення рідкого гною та твердих органічних добрив.

Варто зазначити, що німецькі експерти та фахівці фірм детально висвітлили будову та наочно продемонстрували роботу ексцентрикового шнекового насосу, ротаційного насосу для перекачування рідкого гною, подрібнювача Rota Cut, розподільчої головки Exa Cut та цистерни-аплікатора.

В процесі семінару викладачі мали можливість задати питання, висловити свою думку, поспілкуватися з німецькими колегами.

Педагогічні працівники відзначили, що практичний семінар став важливою складовою у підвищенні рівня кваліфікації викладачів, і пройшов він змістовно, цікаво, на високому навчально-методичному рівні.

По завершенні заходу керівник Проєкту FABU Ханс Георг Хассенпфлюг подякував організаторам, спікерам, перекладачам та учасникам семінару за їх роботу.