логотип

Тиждень семінарів в рамках проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України»

Впродовж тижня 20-23 жовтня п.р. рамках Українсько-німецького проєкту (FABU) відбулися семінари для викладачів спеціальностей 211 «Ветеринарна медицина» та 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва»  за тематикою  «Складання навчальних планів, що ґрунтуються на формуванні компетентностей» та «Розроблення тестів для електронної системи іспитів» (д-р Керстін Ваквітц).

Семінар «Складання навчальних планів, що ґрунтуються на формуванні компетентностей» відбувся 20-21 жовтня. У ході заходу спікер ознайомила учасників з інформацією щодо опису методів для розроблення навчальної компетентності в центрі якої – розроблення індивідуальних стратегій навчання, моделі накопичення знань, розробки навчальної компетентності. Учасники семінару мали можливість поглиблено розглянути стратегії навчання та детально зупинитися на м’яких  навичках, виконати практичне завдання.

Семінар «Розроблення тестів для електронної системи іспитів» 22-23 жовтня продовжив робочий тиждень з проєктом  (FABU), де розглянуто  методику ефективного складання тестових завдань для підсумкової атестації (державних екзаменів), що орієнтуються на компетентність та принципи їх підготовки. Тестові завдання мають забезпечувати ефективність проведення тестування, безпеку для запобігання маніпуляціям з боку студентів під час іспиту, індивідуальність завдань для кожного студента, рівність шансів за складністю питань.

Крім того, було розглянуто вимоги до перевірки тестових завдань в контексті оцінювання, таксономічні рівні, які класифікуються за рівнем когнітивного пізнання, та вимоги до рівнів складності тестових завдань.

Учасники семінару розглянули, проаналізували та обговорили питання щодо вимог та підготовки тестів множинного вибору та тестів з множиною варіантів, які включають відкриті питання,  питання на встановлення відповідності, «гарячих точок», з пробілами в тексті та інші.

Д-р Керстін Ваквітц, висвітлила  питання переваги складання та оцінювання тестів на компютері.

Семінар містив і практичну складову, де учасники ознайомилися з німецьким варіантом тестових завдань, визначили типи тестів, правильні відповіді, встановили рівень їх складності.

Підсумок роботи  – розроблено тестові завдання в розрізі дисциплін із спеціальностей 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва», 211 «Ветеринарна медицина», викладачами Липковатівського аграрного коледжу (Афанасьєва О.Б.,
Танчак В.С, Коломієць Т.М, Довгополов О.В.), Компаніївського фахового коледжу ветеринарної медицини (Кондратюк В.О.), Хомутецького фахового коледжу Полтавської ДАА (Литвиненко М.О) Мирогощанського аграрного коледжу (СімакВ.В., Пахальчук В.М.,), Іллінецького державного аграрного коледжу (Синьогуб В.В, Синьогуб О.І.) та методистами Дудус Т.В.,
Синявською Н.І.  Захід був змістовний, цікавий, та насичений інформацією, носив практичний характер. Дякуємо всім учасникам семінару  за командну, якісну та активну роботу!