логотип

Вебінар «Стан посівів зернових та олійних культур – поглиблений курс»

11-13 жовтня п.р. у рамках проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України відбувся вебінар «Стан посівів зернових та олійних культур – поглиблений курс».

У заході взяли участь експерт з Німеччини Маркус Пфлюгфельдер, представники проєкту FABU, співробітники Науково-методичного центру ВФПО, викладачі закладів фахової передвищої освіти зі спеціальності 201 «Агрономія».

В перший день роботи Маркус Пфлюгфельдер у своїй презентації розповів, які види землеробства найрозповсюдженіші у Німеччині – це традиційне сільське господарство, точне землеробство, розумне землеробство та  цифрове землеробство. Але найбільш затребуваною і цікавою для аудиторії викладачів з України була технологія цифрового сільського господарства у сфері вирощування зернових: смарт – обприскування виключно бур’янів, видалення бур’янів роботами та інше.

Другий день вебінару був не менш цікавим. Мова йшла про  технологію Стріп тілл (Strip Till) та її особливості у Німеччині. Доповідач засвідчив, що у Німеччині 28 відсотків земель сільськогосподарського призначення обробляються за цією технологією. Також детально охарактеризував дрони, їх використання у сільському господарстві та комбайни нового покоління з сенсорами.

В останній день вебінару було представлено технології, техніку, машини та обладнання для збирання, зберігання та переробки зернових культур.

Під час вебінару велася жвава дискусія. Слухачі отримали професійні відповіді на поставлені питання. Найбільш цікавими були дані опитування фермерів щодо використання цифрового землеробства Німеччини. Було визначено що близько 50 відсотків фермерів готові використовувати диджиталізацію у виробництві. Питання  щодо заборони в Німеччіні гербіцида на основі гліфосату, він же раундап, стало найбільш обговорюваним, бо в Україні він ще використовується.

Учасники відзначили, що вебінар пройшов змістовно, цікаво, розкрив особливості досвіду Німеччини і став важливою складовою у підвищенні рівня кваліфікації викладачів