логотип

Засідання науково-методичної підкомісії та Ради деканів зі спеціальності 208 «Агроінженерія»

24 лютого п.р. відбулося спільне засідання он  лайн науково-методичної підкомісії та Ради деканів зі спеціальності 208 «Агроінженерія», в якому взяли участь голова та члени підкомісії, декани та представники закладів вищої освіти України, Польщі та Болгарії, відповідальні працівники Науково-методичного центру ВФПО.

Директор Науково-методичного центру ВФПО Тетяна Іщенко поділилась практичним досвідом участі в міжнародних проєктах, звернула увагу на важливості співпраці університетів з європейськими закладами освіти та висвітлила питання участі у грантових проєктах.

Декан факультету механіки та енергетики Львівського національного аграрного університету Степан Ковалишин ознайомив учасників наради з міжнародною діяльністю університету  співпрацею із закордонними закладами освіти, участі у грантових проєктах, зокрема детально зупинився на механізмах запровадження навчання за програмою подвійних дипломів та через дослідження для програм доктора філософії.

В обговоренні питань міжнародної співпраці взяли активну участь та презентували свої напрацювання перший проректор Русенського університету ім. Ангела Кинчева, док. хаб. Пламен Кангалов (Болгарія), проректор Люблінського природничого університету, док. хаб. Анжей Марчук (Польща), декан факультету інженерії продукції Люблінського природничого університету, док. хаб. Даріуш Андрейко (Польща), декан факультету механічної інженерії природничо-технологічного університету в Бидгощі, док. хаб. Януш Мусял (Польща), декан факультету інженерії продукції та енергетики Краківського рільничого університету ім. Х. Коллатая, док. хаб. Славомір Курпаска (Польща), завідувач науково-дослідної лабораторії факультету інженерії продукції та енергетики Краківського рільничого університету ім. Х. Коллатая, док. хаб. Павел Келбаса (Польща), декан факультету інженерії продукції Варшавського університету наук про життя, док. хаб. Богдан Дрозд (Польща).

Керівник кабінету міжнародної діяльності Науково-методичного центру ВФПО Ольга Гетя розповіла про можливості закладів освіти щодо участі викладачів та студентів у міжнародних проєктах, зокрема програми Європейського Союзу ЕРАСМУС+, ознайомила з результатами успішної реалізації проєктів Ag-Lab та FABU.

Якість освітньо-наукових програм – один з основних критеріїв підвищення рівня підготовки докторів філософії. Про кращі практики навчання через дослідження під час підготовки за освітньо-науковими програмами розповів Голова науково-методичної підкомісії 208 «Агроінженерія» НМК 10 з аграрних наук та продовольства сектору вищої освіти Міністерства освіти і науки України Віталій Власовець.

Він проаналізував особливості акредитації освітньо-наукових програм підготовки докторів філософії, висвітив практичні аспекти реалізації програм та виступив з конкретними пропозиціями щодо взаємодії між університетами для поліпшення якості підготовки за освітньо-науковими програмами, участі у грантових проєктах.

Також відбулись вибори голови Ради деканів зі спеціальності 208 «Агроінженерія», де всі одноголосно підтримали кандидатуру Кюрчева С.В. (Таврійський ДАТУ імені Дмитра Моторного).

Підсумок засідання підбив керівник науково-методичного кабінету інженерно-технічної та технологічної освіти Науково-методичного центру ВФПО Володимир Шевченко, який відмітив важливість розглянутих питань і побажав всім плідної співпраці.